Την ήττα στην Πάτρα από την Παναχαϊκή γνώρισε ο Πήγασος

Κυρ, 30/10/2022 - 19:08
Image

Ο Πήγασος είχε δύσκολη αποστολή στην Πάτρα κόντρα στην Παναχαική, προσπάθησε, πάλεψε ωστόσο δεν τα κατάφερε γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 79-54 για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Άστρους προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με την άμυνα της να είναι πολύ καλή ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογοι. Οι Πτρινοί έκλεισαν μπροστά το πρώτο ημίχρονο με 34-28 αυξάνοντας ακόμα περισσότερο την διαφορά τους στην τρίτη περίοδο για το 57-41.

Τα πράγματα στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ήταν πολύ δύσκολα με τον Πήγασο τελικά να υποκύπτει στην ανωτερότητα της Παναχαικής γνωρίζοντας την ήττα στο συγκεκριμένο παιχνίδι με 79-54.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του Πήγασου την ερχόμενη Κυριακή 6 Νοεμβρίου στις 17:00 το απόγευμα στο κλειστό γυμναστήριο Άστρους με αντίπαλο την Ερμιονίδα.

Δεκάλεπτα: 11-16, 34-28, 57-41, 79-54.

Πήγασος: Μαντίκος, Ταβάνι 2, Κοκορης, Κοψαύτης13 (2), Διαμαντόγιαννης 4, Milic16 (3), Μαυριάς, Σεπος 4(1), Μεσινης, Κιουρτζίδης 12, Πασολαρι 2.