Πρόσφατα σχόλια

  • Στις 23/04/2019 - 14:27
    Από τον αναγνώστη

    Γιατί τον βάζετε σε γαϊδούρι τον Ιούδα και δεν τον βάζετε σε βάρκα, να μοιάζει με την Ναυμαχία της Ναυπάκτου ή με την αρμάτα στις Σπέτσες; Να πετάξει από πάνω κι ένα αερόστατο Λεωνιδίου και στη μέση της πλατείας να σουβλίζονται αρνιά όπως στην Τρίπολη. Στην επιστροφή ρίχνετε κι έναν βλάχικο γάμο από τη Θήβα και ολοκληρώνεται το υπερθέαμα με αναπαράσταση του "Χορού του Ζαλόγγου" με τις νεανίδες να πέφτουν από την πλατεία στην αμμουδιά.... ;;;

  • Στις 23/04/2019 - 01:47
    Από τον αναγνώστη

    Τι χορηγεί η περιφέρεια και τι ο δήμος? Δεν πρέπει οι διοργανωτές να μας ενημερώσουν?

  • Στις 22/04/2019 - 17:21
    Από τον αναγνώστη Dimotis

    Ο Ιούδας τώρα και στο Παράλιο.
    Χορηγός ο Δήμος...το τεράστιο έργο πολιτισμού συνεχίζεται!!! Ειδικά τώρα στο 90´ ότι να ναι και ότι του φανεί του Λωλοστεφανή.
    Τώρα ποιος είναι ο Ιούδας ποιος φιλάει ποιόν, ποιος κρέμεται απο τα....χείλη ποιου;;; Οι συνειρμοί ελεύθεροι και δικοί σας!!!!!!

  • Στις 22/04/2019 - 15:41
    Από τον αναγνώστη Ναυσικά

    "εκεί που κρεμούσαν οι καπεταναίοι τ'άρματα, κρεμούν οι γύφτοι τα νταούλια" και τον Ιούδα. Λυπάμαι για τον ξεπεσμό του αγαπημένου μου Παραλίου Άστρους. Από κοσμοπολίτικο θέρετρο κατάντησε για τα πανηγύρια. Ντροπή στους ανάξιους απόγονους ενδόξου παρελθόντος...