Τα highlights από την νίκη του Πανθυρεατικού επί του Ερμή

Κυρ, 18/02/2024 - 11:48
Image

Ο Πανθυρεατικός ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Αρκαδίας επικρατώντας στο Δημοτικό Γήπεδο Άστρους «Αναστάσιος Μίχος» του Ερμή Μελιγούς με 2-1.

Ο Ερμής Μελιγούς είχε τις μεγάλες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο όμως ο Πανθυρεατικός είχε το γκολ με τον Χαρμπαλή στο 42’ με κοντινό σουτ από το ύψος της περιοχής να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του κάνοντας το 1-0.

Στην επανάληψη ο Ερμής μπήκε πολύ δυνατά και στο 53’ έφερε το παιχνίδι στα ίσια με κοντινή κεφαλιά του Αρδάμη με τον Πανθυρεατικό με «χρυσό» σκόρερ τον Κλεώπα στο 74’ να παίρνει ξανά το προβάδισμα για το τελικό 2-1.

Δείτε στο βίντεο τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από την αναμέτρηση του Πανθυρεατικού με τον Ερμή Μελιγούς.

Πανθυρεατικός: Κασκαμπάς, Ρότσι, Σούρσος (Καπράνος), Τσιώρος, Παπούλιας, Λυτρίβης, Κλεώπας (Κόλλιας), Χαρμπαλής, Σαλαπάτας (Σκαντζός), Τακλής, Μαγκλής.

Ερμής Μελιγούς: Μεϊμάρογλου, Πολυμενάκος, Κολιόπουλος (Τερζάκης), Παπαδόπουλος, Ράλλιος, Κοντογιαννόπουλος, Κατσίρης, Αρδάμης, Βέργος, Σεζίστα, Αντωνάκης