Αφιερωμένη στον Κώστα Ιατρίδη η νίκη επί της ΑΕΚ Τρίπολης

Κυρ, 05/11/2017 - 17:52
Image

Η ομάδα του Πανθυρεατικού έκανε το 4*4 στο φετινό πρωτάθλημα περνόντας σαν σίφουνας από την έδρα της ΑΕΚ Τρίπολης . Οι «κιτρινόμαυροι» αφιέρωσαν την νίκη τους στο Γενικό Αρχηγό Κώστα Ιατρίδη ο οποίος έχει κάποιο πρόβλημα υγείας .

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα , οι παίκτες του Σαβούρδου μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και αιφνιδίασαν την ΑΕΚ παίρνοντας προβάδισμα με 0-2 μόλις στο 8ο λεπτό με δύο γκολ του Κατσίρη. ΟΙ γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσαν και μείωσαν στο 9ο με τον Πρίφτη αλλά είχαν την ατυχία να σημειώσουν και αυτογκόλ στο 14ο και να δώσουν προβάδισμα δύο γκολ στους «κιτρινόμαυρους» στο ημίχρονο .

Στην επανάληψη η ΑΕΚ πίεσε για κάτι καλύτερο , αλλά η εμπειρία των παικτών του Πανθυρεατικού δεν της έδωσαν το δικαίωμα για κάτι καλύτερο και καθάρισαν το παιχνίδι στο 72ο με τον Κ.Μπάρλα κάνοντας το 1-4 . Οι δύο προπονητές έκαναν πολλές αλλαγές, το παιχνίδι άνοιξε , η ΑΕΚ μείωσε και νεοεισερχόμενος Ταγκλής πέτυχε δύο όμορφα γκολ κάνοντας το τελικό 2-6

ΑΕΚ-Πανθυρεατικός 2-6

(9' Πρίφτης, 14' Γιαννούλης (αυτ.) - 5', 8' Κατσίρης, 72' Κ.Μπάρλας, 84', 90'+ Ταγκλής