Τα αποτελέσματα του Σαββάτου 11 Νοέμβριου στην Α’ Αρκαδίας

Σάβ, 11/11/2023 - 19:12
Image

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι του Αχιλλέα με το Λεωνίδιο στο Παράλιο Άστρος με τους πρωταθλητές να χάνουν έδαφος κάνοντας το δεύτερο τους - Χ - σε πέντε αγώνες πρωταθλήματος.

Στο άλλο παιχνίδι στο Κορακοβούνι ο Ηρακλής Βερβένων ήταν σαρωτικός κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 1-6 φτάνοντας έτσι στην δεύτερη του νίκη στην Α’ Αρκαδίας.

Οι Βρασιές έφυγαν με το διπλό από το Λεβίδι κερδίζοντας σε ένα δραματικό παιχνίδι με 1-2 τον Ορχομενό φτάνοντας έτσι στην πρώτη τους νίκη και στους πρώτους της βαθμούς στο πρωτάθλημα της Α’ Αρκαδίας.

Η ομάδα του Αγίου Ανδρέα με δύο γκολ από εύστοχες εκτελέσεις πέναλτι (στο πρώτο ημίχρονο και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ) «απέδρασε» με το διπλό από το Λεβίδι παρά το γεγονός πως Ορχομενός είχε ισοφαρίσει στο 90ο λεπτό.