Το black out έφερε την ήττα στην Ερμιόνη για τον Πήγασο

Κυρ, 05/02/2023 - 19:33
Image

Την ήττα με σκορ 73-59 γνώρισε ο Πήγασος στην εκτός έδρας αναμέτρηση του από την Ερμιονίδα στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ.

Ο Πήγασος ήταν για ένα ημίχρονο ανταγωνιστικός κλείνοντας ισόπαλος την πρώτη περίοδο (16-16) ενώ πήγε στα αποδυτήρια με διαφορά +7 (27-34) σε ένα σε ένα πολύ καλό και ιδιαίτερα ανταγωνιστικό πρώτο ημίχρονο.

Τα πράγματα όμως στο δεύτερο ημίχρονο ήταν τελείως διαφορετικά με τον Πήγασο να μην μπορεί να βρει τον ρυθμό του, να χάνει το μυαλό και την συγκέντρωση του που είχε αποτέλεσμα black out σε άμυνα και επίθεση και τέλος να έρχεται η ήττα αυτή.