Βίντεο από την ήττα του Κορακοβουνίου στην Τεγέα

Σάβ, 26/02/2022 - 19:16
Image

Η Τεγέα επικράτησε με 3-1 της ομάδας του Κορακοβουνίου στο γήπεδο της Επισκοπής στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Αρκαδίας το απόγευμα του Σαββάτου 26 Φεβρουαρίου.

Οι πράσινοι ήταν καλύτεροι και άνοιξαν το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Χαραλαμπόπουλο που εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα του Κορακοβουνίου με τον Γρηγόρη Τσαλγιτζόπουλο στο 40’ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο μέρος και στο 64ο λεπτό ο Κουλεντιανός κέρδισε πέναλτι και την αποβολή του Αποστολόπουλου αφήνοντας την Τεγέα με δέκα παίχτες για την συνέχεια με τον Ρίζο να είναι εύστοχος κάνοντας το 2-1. Οι πράσινοι όμως με τον Θανάση Τσαλγιτζόπουλο από κοντά στο 73’ πέτυχαν το 3-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Αξίζει να σημειωθεί πως πριν από την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτό σιγή στην μνήμη του Γιώργου Παπαδόγιαννη.

Δείτε στο βίντεο τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από το παιχνίδι της Τεγέας με το Κορακοβούνι.

Τεγέα: Κωνσταντόπουλος, Νέζος, Δούκας, Τσαλγιτζόπουλος Θ., Πλαντζάς, Στασινός, Χαραλαμπόπουλος, Τζιανής, Καραμπέτσος, Τσαλγιτζόπουλος Γ.

Κορακοβούνι: Δημητρίου, Ξυδιάς, Ρεντούλης Ι., Λάπατας, Ρίζος, Ρεντούλης Μ., Λυτρίβης Π., Λυτρίβης Χ., Κουλεντιανός, Λάμπρου, Σιδηρόπουλος.