Απόλλωνας Τυρού – Πανθυρεατικός 1-3 (vid)

Κυρ, 23/01/2022 - 10:18
Image

Νικηφόρο πέρασμα έκανε ο Πανθυρεατικός από τον Τυρό επικρατώντας του τοπικού Απόλλωνα με σκορ 1-3 το Σάββατο 22 Ιανουαρίου στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Αρκαδίας.

Η ομάδα του Άστρους άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με τον Γιώργο Αγγελόπουλο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι με τον Απόλλωνα Τυρό να ισοφαρίζει με κοντινή κεφαλιά του Φασιλή στο 62’. Ένα λεπτό μετά όμως στο 63ο λεπτό ο Παναγιώτης Ράλλιος έκανε το 1-2 δίνοντας ξανά προβάδισμα στον Πανθυρεατικό και στο 74’ ο ίδιος ποδοσφαιριστής διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ (πατήστε ΕΔΩ) αλλά και το βίντεο του αγώνα του Απόλλωνα Τυρού με τον Πανθυρεατικό με τα γκολ και τις καλύετερες φάσεις από τον Nigel Copage.

Απόλλωνας Τυρού: Λάσκαρης, Μπουρνάκης, Ψαρολόγος, Φασιλής, Παρασκευάς, Καράμπελας, Κορολόγος, Κόσυβας, Κωνσταντάς, Μέγας, Χείλαρης.

Πανθυρεατικός: Τετώρος, Κλεώπας, Παπούλιας, Καπράνος, Αδάμης, Λυτρίβης, Χατζηγιάννης, Αλουπογιάννης, Σούρσος, Δημάκος, Αγγελόπουλος.