ΣΥΡΙΖΑ Αρκαδίας: Εκ... παραδρομής στήριξη σε Μαντά

Mon, 13/05/2019 - 20:56

Εκ παραδρομής συμπεριλήφθηκαν στο δελτίο Τύπου του ΣΥΡΙΖΑ με τους συνδυασμούς που στηρίζει το κόμμα στις αυτοδιοικητικές εκλογές τα ονόματα του Παναγιώτη Μαντά στη Βόρεια Κυνουρία και του Ευστάθιου Κούλη στη Γορτυνία καθώς και των συνδυασμών τους.

Η ανακοίνωση αναφέρει:

Σε σχέση με την ανακοίνωση του ΣΥΡΙΖΑ που εκδόθηκε και αφορά την στήριξη που παρέχει στους εκλογικούς συνδυασμούς στις προσεχείς αυτοδιοικητικές εκλογές ενημερώνουμε  ότι εκ παραδρομής αναφέρθηκε το όνομα του Συνδυασμού « Ενώνουμε τη Γορτυνία - Ανεξάρτητη Αυτοδιοικητική Πρωτοβουλία | Ευστάθιος Κούλης» για το Δήμο Γορτυνίας καθώς και το όνομα του συνδυασμού «Ανεξάρτητη Δημοτική Κίνηση Πολιτών | Παναγιώτης Μαντάς» για το Δήμο Βόρειας Κυνουρίας.

Κάνουμε γνωστό ότι στους ανωτέρους Δήμους οι αποφάσεις των αντίστοιχων Κομματικών Οργανώσεων  του ΣΥΡΙΖΑ είναι για ψήφο κατά συνείδηση.

 

Τρίπολη 13 Μαΐου  2019

Η Νομαρχιακή Επιτροπή  ΣΥΡΙΖΑ Αρκαδίας.

Comments

Submitted by Anonymous on Mon, 13/05/2019 - 21:10 Permalink

Δεν εκτίθενται τωρα τα ταλέντα του facebook που έγιναν όψιμοι πολιτικοί απότομα?
Οι άμεσοι βιαστικοί σχολιαστές? Εχετε πολύ πλάκα τελικά οι καμυλοδαλιανέοι.. κυρίως οι νέοι, χωρίς το καμπυλοδαλια.....

Submitted by Anonymous on Mon, 13/05/2019 - 21:33 Permalink

Να μιλάτε για πεντακάθαρα άτομα τις κοινωνίας και να κρίνεται εσείς του Μαντά δείχνεται το επίπεδο σας ειδικά για τον Ηλία που φανταζόμαστε ότι λέτε.. απαράδεκτοι

Submitted by Anonymous on Mon, 13/05/2019 - 22:05 Permalink

Τελος και το τελευταίο επιχείρημα των καμπυλοστρατοχαλβαδων περι μαντα και συριζα. Ας μας πουν τωρα τι στηρίζουν στη περιφέρεια. Τους διπρόσωπους ο κοσμος τους δίνει την απάντηση που τους πρέπει.

Submitted by Anonymous on Mon, 13/05/2019 - 22:15 Permalink

Να δουμε τωρα τι θα χει να λεει στα καφενεία ο αρχηγός της πολιτικής κωλοτούμπας. Αν μπορεί να σταθεί γιατι μαθαίνω έχει προβλήματα...

Submitted by Ανωνυμος on Mon, 13/05/2019 - 23:11 Permalink

Μετα τη παραιτηση-ξεπαραιτηση,εχουμε τη στηριξη-ξεστηριξη.τελικα καθε μερα ως τις εκλογες θα χουμε πολλες εκ παραδρομης αναδιπλωσεις.ποια θα ειναι η επομενη;Δημαρχειον οσμιζομαι

Submitted by Anonymous on Mon, 13/05/2019 - 23:40 Permalink

Τι έχετε να πείτε τώρα κύριοι μετά την επίσημη ανακοίνωση ΣΥΡΙΖΑ??Το χαρακτηριστικό σας μειονέκτημα κ.Χαλβαδοδαλιαναίοι είναι ότι πάντα προτρέχετε γι αυτό πέφτετε και στις κούκλες..Θα μάθετε έχετε καιρό.Ίσως την επόμενη τετραετία η τύχη σας να είναι καλύτερη.Θα δούμε

Submitted by Anonymous on Mon, 13/05/2019 - 23:47 Permalink

Βιώνουμε προεκλογική περίοδο κωμωδία με πολλά επεισόδια καθημερινά που δεν προλαβαίνουμε να καταναλωσουμε. Μέχρι να τελειώσουν τα γέλια από την μία φάση έρχεται η επόμενη. Δεν θα μείνει νεφρό για νεφρό για το καλοκαίρι όχι τίποτε άλλο να πιούμε και καμιά μπύρα στην παραλία. Σκέφτομαι και τους ταλαιπωρους δημοσιογράφους από την μία να τρέχουν να καταγράφουν τις κωλοτούμπες από την άλλη να κρατάνε κι αυτοί την κοιλιά τους από τα γέλια... Υπομονη παιδιά λίγες μέρες ακόμα, και θα ησυχάσουμε...

Submitted by Anonymous on Mon, 13/05/2019 - 23:53 Permalink

Στηριζω Νικα ,δεν στηριζω Νικα , παραιτουμε δεν παραιτουμε ,εχω στηριξη ΣΥΡΙΖΑ δεν εχω στηριξη ΣΥΡΙΖΑ . Τελικα ρε παιδια τι γινεται στο συνδυασμο σας κυριε δημαρχε ?? Πολυ αγχος διακρινω . Μηπως δεν παει καλα το καραβι και μπαζει νερα?? Δεν εχεις και ναυαγοσωστες τωρα

Submitted by ΠΟΝΤΙΚΙ on Tue, 14/05/2019 - 07:27 Permalink

ΑΚΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΤΩΡΑ : ΠΑΡΑΤΗΘΗΚΕ Η ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΘΗΚΕ Η ΚΥΡΙΑ.ΓΥΑΛΙΑ ΚΑΡΦΙΑ ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΤΗΣΗ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ
.ΣΤΗΡΙΞΗ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΡΙΖΑ ΤΩΡΑ ΛΕΝΕ ΕΚ ΠΑΡΑΔΡΟΜΗΣ.
ΑΝΑΜΠΟΥΜΠΟΥΛΑ ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΙΣΘΟΦΟΡΟΥΣ.
ΑΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΛΑ ΟΙ ΜΙΣΘΟΦΟΡΟΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΜΑΝΤΑ-ΣΚΑΝΤΖΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ ΟΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΣΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΑ ΠΟΥΝ!!!!!ΑΝΤΙΟ

Ας ανατρέξει ο κύριος Λυτριβης στην ανακοίνωση του Επίσημου ΣΥΡΙΖΑ και μετα να μας πει που ανήκει πραγματικά ο ίδιος και ο συνδυασμός του κ. Μαντα. Αλλά τα ζώα θέλουνε σανό για ρίξουν τη ψήφο στους καλύτερους τελικα. https://www.syriza.gr/article/id/81097/SYRIZA:-Agwnas-gia-thn-enischysh…

Submitted by Anonymous on Tue, 14/05/2019 - 08:36 Permalink

Μην κατηγορείτε κύριοι τους δαλιαναίους παρά μόνο κάντε αυτοκριτική, κοιταχθείτε στον καθρέφτη,ρωτήστε τον εαυτό σας αν συνάδουν αυτά που λέγατε και πρεσβέυατε με αυτά που γίνονται.Τι θα απαντήσετε αύριο σε απλές ερωτήσεις πολιτών;Λέτε είστε διαφορετικοί αλλά φοβάμαι πως είστε ειδικοί !

Submitted by Anonymous on Tue, 14/05/2019 - 11:28 Permalink

Τί θα λέγατε να πάψουμε να αναφέρουμε το όνομα τους μέχρι τις εκλογές??Μέσα σε τόση λάσπη δεν θα ζούσαν ούτε τα γ......Αυτοί πώς το καταφέρνουν?? Εμείς τους δώσαμε αξία, εμείς τους την πήραμε, εμείς για άλλη μια φορά ας τους απαξιώσουμε.Τόσο θράσος ποια??? Από που πηγάζει άραγε?? Μήπως επειδή αυτοί έχουν οικονομική επιφάνεια και εμείς όχι?? Τουλάχιστον έχουμε αξιοπρέπεια.Εσείς κυριοι την γνωρίζετε???

Submitted by Παραπολιτικός on Tue, 14/05/2019 - 13:02 Permalink

Οι γνώστες του πολιτικού ρεπορτάζ αναφέρουν πως την γκάφα με τα χρίσματα την έκανε κεντρικά ο Σκουρλέτης! Έσπευσε να δώσει στηρίξεις ανά την Ελλάδα, χωρίς καμία προηγούμενη οργάνωση-συνεννόηση-διαδικασία, μέσα στο άγχος του καταρρέοντος ΣΥΡΙΖΑ και ειδικά της αποτυχημένης δικής του θητείας ως κομματικού γραμματέα, να επιδείξει έστω και κάποια θετικά αποτελέσματα. Μαντάς και Κούλης ήταν θύματα αυτής της τσαπατσουλιάς, όπως και δεκάδες άλλοι υποψήφιοι ανά την Ελλάδα. Και για να καταλάβουμε το μέγεθος της αθλιότητας και ...βλακείας Σκουρλέτη: Καλά ο Μαντάς (και αρκετοί άλλοι ανά την Ελλάδα - δείτε ρεπορτάζ σε κάθε νομό) έχει πολιτική προέλευση από την κεντροαριστερά και πήγε ο ΣΥΡΙΖΑ κουτοπόνηρα να τους καρπωθεί... ο Κούλης (!) ο άνθρωπος προέρχεται από την ΝΔ και δεν το έκρυψε ποτέ!! Μιλάμε για πρωτόγνωρες καταστάσεις κομματικής προχειρότητας!!!

Submitted by ΕΝΑΣ ΑΡΚΑΣ on Tue, 14/05/2019 - 15:01 Permalink

Ο Αρχιψεύταρος, κωλοτούμπας, ξετσίπωτος πρωθυπουργός μας ΑΛ. ΤΣΙΠΡΑΣ, τους έχει πάρει και την ΤΣΙΠΑ, αν είχανε ποτέ!
Αιδώς Αργείοι!!!

Submitted by Anonymous on Tue, 14/05/2019 - 15:58 Permalink

Το δημοσιευμα της ΑΥΓΗΣ εχει βγει στην επικαιροτητα 3 μηνες τωρα . Γιατι δεν εκανε διαψευση οπως αλλοι 10 δημαρχοι ανα την επικρατεια ??? Κοροιδια σε ολο της το μεγαλειο. Ειδε αν θα το καταπιουν οι ιθαγενεις και αφου εφαγε τα μουτρα του ο μεγαλος δημαρχος μας το μαζεψε . Η μια γκαφα πισω απο την αλλη . Στενευουν τα περιθωρια . Κρυος ιδρωτας

Submitted by ΒΕΡΒΕΝΙΩΤΗΣ on Tue, 14/05/2019 - 18:06 Permalink

ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΗΜΑΡΧΟΙ ΔΙΕΨΕΥΣΑΝ...Ο κ. ΜΑΝΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ?? ΜΗΠΩΣ ΒΟΛΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΣΥΡΙΖΑ??? ΜΗΠΩΣ ΕΠΙΔΗ ΤΡΕΜΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ???

Submitted by Anonymous on Tue, 14/05/2019 - 18:42 Permalink

Εντάξει δεν διαψεύδει γιατί έχουν παίξει κάτι φιλόδημοι και κάτι νταντέματα από τον Ρουσιά (παράγοντα του Υπ.Εσ. που δεν εκλέχθηκε ούτε δημοτικός σύμβουλος στα Νέα Λιόσια). Αλλά δεν τους παρακάλεσε κιόλας, μόνοι τους τρέξανε να δώσουν στήριξη για να τον καπηλευθούν.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
katafigio