Σύμβουλοι Βεκιάρη: Δεν θα δώσουμε «γραμμή»

Fri, 31/05/2019 - 08:00

Δήλωση των εκλεγέντων δημοτικών συμβούλων Παναγιώτη Κολοστούμπη και Βασίλη Πετράκη

Δημότες του Δήμου Βόρειας Κυνουρίας

Σας ευχαριστούμε που μας τιμήσατε με την ψήφος σας, και μας εκλέξατε στο Δημοτικό Συμβούλιο. Είναι μια μεγάλη, προσωπική τιμή για εμάς.

Συγχαίρουμε τους δύο υποψηφίους δημάρχους, κ.κ. Καμπύλη και Μαντά, που πέρασαν στον δεύτερο γύρο. Δεν θα δώσουμε «γραμμή», υπέρ του ενός ή του άλλου, γιατί κανέναν δεν βλέπουμε σαν εχθρό μας. Ο συνδυασμός μας αποτελείται από ελεύθερους πολίτες, όπως ελεύθεροι πολίτες είναι και αυτοί που μας ψήφισαν. Ο καθένας θα κρίνει και θα ψηφίσει όπως νομίζει. Το ίδιο θα πράξουμε και εμείς σαν πρόσωπα.

Όποιος και αν εκλεγεί δήμαρχος, στο Δημοτικό Συμβούλιο, μαζί με τον επικεφαλής του συνδυασμού μας, Βασίλη Βεκιάρη, θα είμαστε μια δύναμη διαλόγου, συνεργασίας, κριτικής, ενότητας. Θα είμαστε η φωνή του δημότη.

Comments

Submitted by ΔΟΛΙΑΝΙΤΗΣ on Fri, 31/05/2019 - 10:03 Permalink

ΜΑΝΤΑΣ-ΣΚΑΝΤΖΟΣ ΔΕΝ ΠΑΤΗΣΑΝ ΠΟΤΕ ΣΤΑ ΔΟΛΙΑΝΑ!!!!!!
ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΟΙ ΔΟΛΙΑΝΙΤΕΣ ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.
ΦΤΑΝΟΥΝ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ΑΠΕΡΧΟΜΕΝΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΑΡΧΗΣ.
ΟΙ ΔΟΛΙΑΝΙΤΕΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ!!!!! ΚΥΡΙΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΕ (ΕΝΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ) ΤΑ 80 ΜΟΝΟΚΟΥΚΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΣΤΑ ΔΟΛΙΑΝΑ ΘΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΑΚΡΙΒΑ!!!!!!!

Submitted by Anonymous on Fri, 31/05/2019 - 11:19 Permalink

Κοίτα που μιλάει το Ζαμπόν??? Ρε κοίτα τη δουλειά σου γιατί αυτοί που σε ψήφισαν σε λίγο καιρό θα μουτζωνονται που σε ψήφισαν για δημοτικό σύμβουλο.

Submitted by Anonymous on Fri, 31/05/2019 - 11:33 Permalink

Δεν σεβαστηκατε κυριοι του Μαντα τον τιμιο και αγνο αγωνα που καναμε για το χωριο μας και μπουκαρατε να μας διαλυσετε . Εσεις που καθε 4 χρονια μας θυμοσαστε . Φτανει πια. ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ . Οι δολιανητες εβαλαν μυαλο πλεον και θα το δειτε την κυριακη

Submitted by χαλαρουιτα on Fri, 31/05/2019 - 12:52 Permalink

ενω οι 100+ ψηφοι που πηρε ο Πετρακης στα Δολινανα δεν ηταν σαν μονοκουκι στον Καμπυλη ? οεο? .....................................................................................................

Submitted by ΔΟΛΙΑΝΙΤΗΣ on Fri, 31/05/2019 - 12:54 Permalink

Δολιανίτη ,τα Δολιανά ήταν ανέκαθεν το πιο δημοκρατικό χωριό της Αρκαδίας .Αν νομίζεις ότι θα ψηφίσουμε δεξιό υποψήφιο είσαι γελασμένος.Δεν το μαγαρίζουμε ποτέ όσο και να το θέλεις.

Submitted by Anonymous on Fri, 31/05/2019 - 13:41 Permalink

ο λασπολόγος παντού μπροστά, προσπαθεί με κάθε τρόπο να στρέψει τα χωριά εναντίον του κυρίου καμπύλη με χίλιες δυο κουταμάρες και χίλια δυο ψέματα. Λυσσαλέα προσπαθούν με νύχια και με δόντια να κρατηθούν στην εξουσία. Τόσο πολύ είναι αναντικατάστατοι; Περίεργο μα περίεργο !!!!!!!!!!!!!!!!!! Αλλάζουμε σελίδα για το καλό του τόπου και των πολιτών. Εννιά χρόνια , ότι ήταν να κάνετε το κάνατε. Με το ζόρι να μείνετε άλλα τόσα; Που σας βρήκαν εσάς!!!!!!!!!!

Submitted by Anonymous on Fri, 31/05/2019 - 15:27 Permalink

Δολιανιτες με μαύρο δάκρυ θα κλαίτε γιατί δεν καταλάβατε ότι το αστρος έβγαλε δικό του δήμαρχο παιδί του αγιαννη εσύ τι θέλετε λίγο τσιμέντο σε κανένα δρομάκι αντε και στο τσακίρ κέφι μια μπουλντόζα να ανοίγει κανενάν δρόμο ο αγιαννης όμως και το αστρος ?????????

Submitted by Anonymous on Fri, 31/05/2019 - 19:30 Permalink

Εισαστε τραγικοι. Διχαζετε τα χωρια μας για να μεινετε στην εξουσια. Οι Δολιανιτες αν ηταν ευχαριστημενοι απο τον δημαρχο δεν θα προσπαθουσαν να κανουν ανεξαρτητο συνδυασμο για το χωριο. Ειδαν την εγκαταληψη κ κινηθηκαν εξυπνα. Μακαρι να το ειχαν κανει ολα τα δημ.διαμερισματα. Μην τρομαζετε κ απειλειτε τον κοσμο με ελεγχους στι δουλειες τους ζουμε στο 2019. Ελεος πια. Δεν σας φταιει κανεις που εισαστε ανεπαγγελτοι και δηλωνετε μισθωμενοι αντιδημαρχοι και προεδροι επιτροπων. Εστω κ τελευταια στιγμη δειξτε συνεση κ αφηστε τον κοσμακη να αποφασισει αυτος για την τυχη του.

Submitted by Anonymous on Fri, 31/05/2019 - 19:38 Permalink

Οι Δολιανίτες έχουν τον δικό τους Δήμαρχο- Πρόεδρο- Σύμβουλο όλα σε ένα, που λέγεται ...........................
Για το λόγου του αληθές ήταν και επί Σκαντζου και επί Μαντά και τώρα υποστηρίζει Καμπύλη.

Submitted by Anonymous on Fri, 31/05/2019 - 20:44 Permalink

Είστε αστείοι τελικά Καμπυλικοί μα και Μαντικοι και καλά οι Καμπυλικοι θελουν να δοκιμαστούν και αυτοι ,εσεις οι μαντικοί δε βαρεθήκατε ? δε μουχλιάσατε στο δημαρχείο ? ή έχετε γίνει μούμιες? βαλσαμώσατε πια εκεί μέσα , αλλά τόσες παχουλές έμμισθες θέσεις εχει το εργοστάσιο ... γιατί δεν έρχεται και στην Ελλαδα ο νόμος ....2..... 4ετιες και αντε γεια .....?

Submitted by Anonymous on Fri, 31/05/2019 - 22:24 Permalink

Ειμαστε δημοκρατικοι πολιτες και δε δεχομαστε υποδειξεις για το τι θα κανουμε απο καμια φασιστικη, αντιδημοκρατικη κουφαλιτσα.Ειμαστε υπευθυνοι και αυτοβουλοι πολιτες.Υποδειξεις στα γιδια που δεν εχουν προσωπικοτητα.Για την ωρα παρτε το μηνυμα μας.Την Κυριακη θα παρτε τα @@@@@@@ μας?

Submitted by Δημοτης on Fri, 31/05/2019 - 22:38 Permalink

Βασίλης βεκιαρης ο μόνος κερδισμένος= κερδισμένοι ο δήμος και τα Δολιανα. Όλη την εβδομάδα έχουν περάσει από τα Δολιανα 3 φορές ο καθένας. Πότε τόσα χρόνια δεν είχαν έρθει. Τα Δολιανα θα βγάλουν δήμαρχο!

Submitted by Άγιαξ Γούβας on Sat, 01/06/2019 - 00:19 Permalink

Μπορεί η δημαρχία Μαντά να παραμέλησε κάποια χωριά, αλλά με δήμαρχο τον Καμπύλη πάμε σε ένα παλαιοκομματικό σύστημα και Αστρινοκεντρικό δήμο.

Submitted by Άγιαξ Γούβας on Sat, 01/06/2019 - 00:36 Permalink

Η εκλογική δύναμη των χωριών του δήμου:
Αστρος 1814
Δολιανά 695
Άγιος Πέτρος 617
Παράλιο Άστρος 610
Άγιος Ανδρέας 571
Βέρβενα 559
Κορακοβούνι 530
Πραστός 517
Μελιγού 405
Καστρί 302

Submitted by Anonymous on Sat, 01/06/2019 - 02:04 Permalink

ΤΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΑ ΔΟΛΙΑΝΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΝΕΝΟΣ
.
ΑΤΑΛΑΝΤΕΥΤΑ ΚΑΙ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΑ.ΑΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΦΑΣΙΣΤΑΡΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΜΑΣ.ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.

Submitted by ανωνημος on Sat, 01/06/2019 - 07:34 Permalink

τα παραμελησε ολα τα χωρια γιαυτο και επιασε πατο στα περισσοτερα.σαν δεν ντρεπεστε να εκβιαζεται τον κοσμο για την καρεκλα....ολοισας μηδενος εξερουμενου....και εσεις οι ανριδημαρχοι ολοι αργοσχολοι λυσατε για να μην χασετε το χιλιαρικο και εκβιαζετε...ο αλλος ειπε στην δικαστικο αντιπροσοπο ειμαι αντιδημαρχος και του ειπε κια καμαρωνεις?δεν ντρεπεσε γιαυτο το ωραιο σχολειο που εχετε και το εχετε αφησει σε αυτα τα χαλια?τον ντροπισε τον γαμπρακα τησ ευτυχιας.....αχαχχαααααααααα!!!!!!!!!!ποσο ξεφτιλες πια.

Submitted by Anonymous on Sat, 01/06/2019 - 08:57 Permalink

Συμπατριωτες μου αυτο τον ωραιο αγωνα που ξεκινησαμε να τον παμε μεχρι τελους . Το χωριο μας το εγκατελειψε ο Μαντας και τωρα θα πληρωσει . Μεχρι τελους

Submitted by Anonymous on Sat, 01/06/2019 - 16:50 Permalink

Μπορει καποιος να μας ενημερωσει για τα αποτελεσματα του τοπικου συμβουλιου Δολιανων, να μαθουμε και εμεις που ζουμε μακρια?

Submitted by Anonymous on Sat, 01/06/2019 - 16:50 Permalink

Μπορει καποιος να μας ενημερωσει για τα αποτελεσματα του τοπικου συμβουλιου Δολιανων, να μαθουμε και εμεις που ζουμε μακρια?

Submitted by Anonymous on Sat, 01/06/2019 - 18:14 Permalink

Όλα τα παραμελημένα μικρά χωριά του δήμου αν δουν μια άσπρη μέρα θα την δουν από την φωνή των Δολιανών. Αν οι εκλεγμένοι των Δολιανών νοιαστούν λίγο και για όλα τα υπόλοιπα μικρά χωριά, σε αυτό το τόπο θα υπάρξει πρόοδος. Απο τους Δολιανίτες όλη η Βόρεια Κυνουρία περιμένει πολλά.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
katafigio