Σε ανοικτό δημόσιο διάλογο (debate) καλεί ο Μαντάς τον Καμπύλη

Wed, 29/05/2019 - 22:19

Φτάνοντας στην τελική ευθεία για την εκλογή του νέου Δημάρχου οι δύο διεκδικητές κάνουν τον δικό τους αγώνα για την επικράτηση. Πριν από λίγο ο Παναγιώτης Μαντάς προσκάλεσε τον Γιώργο Καμπύλη σε δημόσιο διάλογο - debate στην πλατεία του Άστρους

Πρόσκληση σε ανοιχτό δημόσιο διάλογο

Οι εκλογές αυτής της Κυριακής θα είναι διαφορετικές. Για αυτό το λόγο αντί των συνηθισμένων προεκλογικών ομιλιών καλώ τον επικεφαλής της Δημοτικής Παράταξης «Πρωτοβουλία Αλλαγής» κύριο Γ. Καμπύλη σε ανοικτό δημόσιο διάλογο (DEBATE), στην κεντρική πλατεία του Άστρους, την Παρασκευή 31 Μαΐου 2019 με παράλληλη τηλεοπτική διαδικτυακή κάλυψη.

 Οι δημότες μας καλούνται να επιλέξουν τον Δήμαρχο που θα μπορέσει να τηρήσει τις προγραμματικές του δεσμεύσεις, τον Δήμαρχο που θα μπορέσει να ανταπεξέλθει στις απαιτήσεις του τόπου και θα αποφασίσουν με ίδια εικόνα.

Είμαι διαθέσιμος όπως πάντα για έναν ανοιχτό πολιτικό διάλογο που είναι ο σύγχρονος τρόπος για μια ειλικρινή επικοινωνία.

Comments

Submitted by S.t.g on Wed, 29/05/2019 - 22:34 Permalink

ΠΡΩΤΟΝ..ΜΕΙΩΝΕΙΣ ΤΟΝ Κ ΒΕΚΙΑΡΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ.ΔΕΥΤΕΡΟΝ...ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΚΑΜΠΥΛΗΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΟΔΕΙΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΑΝΤΡΕΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΣΚΟΠΙΜΑ..ΤΡΙΤΟΝ ...5 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΣ ΠΟΤΕ.....ΤΩΡΑ ΣΕ ΕΠΙΑΣΕ Ο ΠΟΝΟΣ.....ΑΣΟ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

Submitted by Anonymous on Wed, 29/05/2019 - 22:36 Permalink

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΟΓΗΣΕΙ Ο κ ΚΑΜΠΥΛΗΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ

Submitted by Ψηφοφορος 2019 on Wed, 29/05/2019 - 22:43 Permalink

Τάκη έχεις χάσει κάθε ίχνος αξιοπρέπειας θεωρώ.Εσείς δέν τούς αφήνατε νά μιλήσουν στά συμβούλια τώρα σέ επιασε τό πασοκικό σου δημοκρατικο πνεύμα

Submitted by Ανωνυμος on Wed, 29/05/2019 - 22:45 Permalink

Συνεχιζεις τα επικοινωνιακα λαθη σου...μυαλο δεν εβαλες απο τη πρωτη κυριακη;παρε κανα τηλεφωνο ακομα γιατι απο δευτερα δεν σε βλεπω καλα...

Submitted by Anonymous on Wed, 29/05/2019 - 22:59 Permalink

Είναι αργα για δάκρυα Στέλλα(Τάκη στην προκειμένη).
Στο καθημερινό debate με τους Δημότες εδω και εννια χρόνια φάνηκες ανεπαρκής και μας γέμισες ψέμματα!!! Δεν σου μένει τίποτα να πεις και ο περισσότερος κόσμος δεν ενδιαφέρεται!!!

Submitted by Anonymous on Wed, 29/05/2019 - 23:06 Permalink

Τι θα κάνει παιδιά ο καμπύλης στην πλατεία με τον μαντα...???Θα θα γελασουνε και οι πέτρες ο καμπύλης θα κεκεδιζει......να δούμε θα πάει ???????

Submitted by Αχρηστοι on Wed, 29/05/2019 - 23:20 Permalink

Τοοτι αποδοκιμαζετε κατι τετοιο που πρωτη φορα θα συμβει στο δημο βορειας κυνουριας σημαινει οτι φοβαστε.αν εχετε τα κοτσια δεχτειτε το

Submitted by Anonymous on Wed, 29/05/2019 - 23:22 Permalink

Αφού έχετε είδη κερδίσει.. δεν έχετε να χάσετε και τίποτα με το διάλογο.. Αντιθέτως θα ανέβει κι άλλο το ποσοστό σας κυριοι του Καμπύλη.Για να δούμε τί θα αποφασίσει ο επικοινωνιολόγος σας.Να το τολμήσετε ή όχι? Άλλωστε στην Ελλάδα όλοι ζούμε.Την χώρα του ρουσφετιου, του ψέματος... φυσικά και της ελευθερίας του λόγου!!!!

Submitted by Παραλίωτης on Wed, 29/05/2019 - 23:22 Permalink

Βρήκε τρόπο ο Μαντάς νά πατήσει πλατεία πού θά είναι σύσσωμο τό Αστρος υπέρ καμπύλη Απο παρασκευή βράδυ..70% μέ 30%

Submitted by Πολιτης on Wed, 29/05/2019 - 23:24 Permalink

Ενω ο ρητορας νεαρος Μαντας ειχε λογο οταν πρωτοβγηκε...ενα χαμογελο ειχε απο μικρος και τπτ αλλο.23:11 αυτα φτιαχνονται με το καιρο...δεν ειναι ρητορες ολοι οι δημαρχοι της Ελλαδας.Ψεματα δεν θελουμε ν ακουμε και δυστυχως ακουσαμε πολλα τα εννεα χρονια

Submitted by Anonymous on Wed, 29/05/2019 - 23:26 Permalink

Παιδιά ο καμπύλης δεν πάει δεν έχει τα κότσια δεν έχει το υπόβαθρο να σταθεί δίπλα στον πιο έντιμο δήμαρχο ....Εκτός και αν στείλει ττους χαλβά δαλιανεους

Submitted by sam on Wed, 29/05/2019 - 23:28 Permalink

Πόσες φορές θα γράψεις ρε Καμπυλικο υποκείμενο?Ναι φιλαράκι ο Μαντάς έχει λόγω κ καλεί σε διάλογο, έχει τηλέφωνο κ μιλάει με τους πουλημένους ψεύτες που τον κορόιδεψαν για μια θέση στο Σούπερ μαρκετ.ΔΕΝ έχει λαμογια να απειλούν, να τάζουν κ να υποχρεώνουν για ψήφο!ΝΤΡΟΠΗ κ πάλι

Submitted by Ανώνυμος** on Wed, 29/05/2019 - 23:42 Permalink

Βρε δε κάθεστε στ αυγά σας λέω εγώ που όλοι κάθεστε και λέτε λέτε. Καιρός είναι να δούμε και ένα νέο πρόσωπο ως δήμαρχο. Έλεος πια σταματήστε αυτή τη φαγωμάρα,κουραστήκαμε..

Submitted by Anonymous on Wed, 29/05/2019 - 23:44 Permalink

Τα είδαμε όλα σε αυτές τις εκλογές.Γιατί να μην το δούμε και αυτό?εδώ γυρίσαμε στην εποχή των πράσινων και μπλε καφενείων!!στην εποχή του διχασμού των πολιτών!!!στην αμφισβήτηση της ταυτότητάς μας!!στον εξευτελισμό της οικογένειας,της συγγένειας,της φιλίας!!!στην εποχή που οι υπόδικοι έχουν ρυθμιστικό ρόλο στην καθημερινά δρώμενα!!!! Αυτά και άλλα πολλά που θα δούμε το επόμενο χρονικό διάστημα είμαστε όλοι εμείς υπεύθυνοι αγαπητοί συνδημότες..Ας αναλογιστούμε λοιπόν με ποιο στοιχείο ως γνώμονα πρέπει να ψηφίσουμε την Κυριακή.Θελουμε ένα δήμαρχο τεχνοκράτη με γνώσεις και όραμα, που ναι δεν θα βγει να μας χτυπήσει την πλάτη στην πλατεία αλλά η πόρτα του γραφείου του είναι και θα είναι πάντα ανοιχτή στους πολίτες ή ένα δήμαρχο που θα κάνει τα πάντα με σκοπό να ανέβει στην εξουσία????Η κρίση δική σας... Κυριακή κοντή γιορτή άλλωστε.

Submitted by Anonymous on Wed, 29/05/2019 - 23:44 Permalink

Τι φοβάστε βρε παιδιά!!! Μήπως δεν ξέρει να μιλήσει!!!τότε γιατί τους ψηφίσατε;;; πως θα μας διοικήσουν;;;;

Submitted by Anonymous on Wed, 29/05/2019 - 23:47 Permalink

Αντι όλοι να επιθυμούν να ακούσουν τους δύο υποψήφιους Δημάρχους που ένας απο αυτούς θα αναλάβει τις τυχες του Δήμου για τα επόμενα τέσσερα χρόνια , φωνασκούμε λέγοντας αμπελοφιλοσοφίες.

Submitted by Anonymous on Wed, 29/05/2019 - 23:48 Permalink

Λέτε ο Μητσοτάκης να έρθει και στο Άστρος? Αυτό το ενδεχόμενο το έχετε σκεφτεί εσείς οι καθαρόαιμοι δεξιοί που κατά τα άλλα ψηφίζετε Τατούλη?Τί θα κάνει άραγε ο αρχηγός σας τώρα που θα του ζητηθεί να στηρίξει Νίκα?Το κόμμα πάνω από όλα!!!!

Submitted by Anonymous on Wed, 29/05/2019 - 23:49 Permalink

Αυτό γίνεται πριν τις εκλογές με τους αρχηγούς των συνδυασμών. Διάλογο κάνεις όταν έχεις την πλειοψηφία και όχι όταν είσαι στριμωγμένος στην γωνία. Εξ άλλου εκεί φαίνεται και η δύναμη του ανθρώπου αν διαλογίζεται και δε στηρίζεται στην πλειοψηφία.Τώρα δεν έχει καμία ουσία και κανένα νόημα. Ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται. Η κοινωνία επέλεξε Δήμαρχο για την επόμενη τετραετία. Γιατί τόση μανία για να παραμείνουν γατζωμένοι οι ίδιοι στην εξουσία; Η δύναμη της δημοκρατίας είναι η εναλλαγή. Ουέ κι αλίμονο στην κοινωνία αν μένει στάσιμη !

Submitted by Κάτοικος από τ… on Thu, 30/05/2019 - 00:03 Permalink

Ο ΜΑΝΤΑΣ θέλει να μας φορτώσει λίγα ψέματα και ανοησίες. Μας έλεγε ότι κέρδισε τέσσερα χωριά πριν από τις εκλογές γιατί δεν είχαν κατέβει ανεξάρτητοι συνδυασμοί για τις συγκεκριμένες κοινότητες. Δεν μας λέει για την πανωλεθρία που έπαθε στις κοινότητες που είχαν κατέβει ανεξάρτητοι συνδυασμοί όπως προβλέπει ο νόμος. (Άστρος, Μελιγού, Άγιος Πέτρος, Παράλιο, Πραστός κλπ.). Ούτε τους νόμους του κράτους δεν σέβεται, προσπάθησε να φιμώσει και το δικαίωμα των χωριών να εκλέξουν τα κοινοτικά τους συμβούλια. Οι τοπικές κοινωνίες όμως του απήντησαν όπως έπρεπε. Ακόμα μυαλό δεν βάζει και θέλει να επιβληθεί με το ζόρι με τερτίπια και τεχνάσματα της αλεπούς. Οι δημότες θα σας απαντήσουν και πάλι με την ψήφο τους την Κυριακή 2 Ιουνίου. Καληνύχτα σας.

Submitted by Anonymous on Thu, 30/05/2019 - 00:07 Permalink

Ας δούμε λοιπόν τι έχει να μας πει ο νέος μας Δήμαρχος( για καποιους) και να ακούσουν καλά αυτοί που τον ψήφισαν τα επιχειρήματα κ το πρόγραμμα του !! Γιατι Δήμαρχος γίνεσαι με επιχειρήματα , ήθος κ αξίες!! Όχι με ψέματα, συκοφαντίες , ταξιματα, δωρεάν καφέδες στα 17χρονα και άλλα πολλά ....

Submitted by Anonymous on Thu, 30/05/2019 - 00:43 Permalink

Όσα δεν φτάνει η αλεπού ... αφού ξέρει ο Καμπύλης ότι θα τον κάνει σκόνη ο Μαντάς γιατί είναι γνώστης. Θα βρει ότι απίθανη δικαιολογία θες για να αρνηθεί

Submitted by Παλαιολόγος on Thu, 30/05/2019 - 00:51 Permalink

Που ήταν τα debate σου Τάκη οταν διεγραφες από την παράταξη που σου κληρονομησε ο Σκατζος τον εκλεγμένο πρόεδρο του Π. Αστρους; Πόσο δημοκρατικά και θεσμικά φέρθηκες τότε που πήρες απόφαση "ερήμην" του ανθρώπου και δεν έδωσες καν δικαίωμα να απολογηθεί στους συναδέλφους του να πει την άποψη του; αυτά είναι φθηνά τρικακια. Καλύτερα να είχαν τελειώσει όλα από την Α Κυριακή για εσένα. Τζάμπα ταλαιπωρία λίγες μέρες ακόμα...

Submitted by Anonymous on Thu, 30/05/2019 - 01:28 Permalink

Να μας εξηγησεις για την αναθεση την 260.000 ευρω στην αναπτυξιακη πρωτα και μετα ελα να μας πεις τα αλλα. Επισης να μας αναφερεις ποσα χρηματα εχουν παρει τοσα χρονια οι στενοι σου συνεργατες απο το δημο

Submitted by K. G. on Thu, 30/05/2019 - 01:34 Permalink

Γιατί τώρα; Αν έπρεπε να γίνει αυτό, ας γινόταν πριν τις εκλογές μεταξύ όλων των υποψηφίων. Τώρα και μόνο με τον Καμπύλη κίνηση απόγνωσης είναι.

Submitted by Anonymous on Thu, 30/05/2019 - 02:32 Permalink

Δεν υπάρχει περίπτωση να πάει ο Καμπύλης γιατί έχει κανονίσει να πάει Αγ.Ανδρέα.Τακη,από Δευτέρα ξαναπάρε μας που δε θα έχουμε φόρτο.

Submitted by ΠΟΝΤΙΚΙ on Thu, 30/05/2019 - 05:11 Permalink

ΤΕΛΟΣ Η ΕΠΟΧΗ ΜΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΤΡΟΣ ΤΟΝ ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΑ!!! ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΜΟΝΟΝ Ο ΑΠΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΜΑΝΤΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟΛΟΓΙΣΜΟ ΤΟ 2017 & 2018.ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ.
ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ. ΚΙΝΗΜΑ ΑΣΤΡΙΝΩΝ.

Submitted by Παντογνώστης on Thu, 30/05/2019 - 05:13 Permalink

Αξιότιμε κ. Μαντά, τα debate γίνονται με δημοσιογράφους με στημενες ερωτήσεις. Οι δημόσιοι διάλογοι γίνονται άλλες περιόδους και όχι προεκλογικά. Σκέψου λίγο. Φαντάσου να σε ρωτήσει ένας πολίτης τι έγινε με τους ναυαγοσωστες, φαντάσου να σε ρωτήσει ένας πολίτης για τους υποψηφίους -συμβασιουχους του Δήμου, φαντάσου να σε ρωτήσει ένας πολίτης για το τι συμβαίνει εσωπαραταξιακα σας και τις μονοσταυριες με το παράλληλο "πούλημα" σε υποψηφιους σας, φαντάσου να σε ρωτήσουν για τα γεγονότα που προκάλεσε το μεγαλύτερο βαριδιο του Δήμου μας, ξέρεις ποιον εννοώ!!! Ποιο θα είναι το αποτέλεσμα;;; Να τσακώνονται άνθρωποι στις πλατείες και στα καφενεία... Παρτο απόφαση και σεβάσου την αποφαση των πολίτων για αλλαγή προσώπων. Έκανες την προσπάθεια σου. Ας αλλάξουν τα πρόσωπα και ας κριθούν και αυτά!!!

Submitted by Anonymous on Thu, 30/05/2019 - 06:56 Permalink

Προτεινω να γινει ενας αγωνας τρεξιματος μεχρι το Παραλιο και οπποιος βγει πρωτος να γινει δημαρχος .

Submitted by Περιθωριακός on Thu, 30/05/2019 - 07:08 Permalink

Ο κ. Μαντάς προτείνει debate μεταξύ των δύο υποψηφίων δημάρχων στην πλατεία του Άστρους. Υπάρχουν δεκάδες επιχειρήματα που τεκμηριώνουν ότι η πρότασή του είναι άλλο ένα επικοινωνιακό πυροτέχνημα και θέτω κάποια ερωτήματα, από τα δεκάδες που προκύπτουν, που θα πρέπει να απαντηθούν από τον κ. Μαντά:
1) Γιατί δεν πρότεινε την οργάνωση Debate στον 1ο γύρο των εκλογών με την συμμετοχή και των τεσσάρων υποψηφίων; Αυτό αν μη τι άλλο δείχνει ότι δεν σέβεται τους υποψηφίους των άλλων συνδυασμών που σήμερα ζητάει την ψήφο τους.
2) Γιατί τα 9 χρόνια που διοικούσε ουσιαστικά μόνος τον Δήμο (περιτριγυρισμένος από αχυράνθρωπους) δεν οργάνωσε διάλογο με την συμμετοχή των πολιτών και των άλλων δημοτικών παρατάξεων;
3) Γιατί δεν έχει φέρει τους απολογισμούς πεπραγμένων των περασμένων ετών για συζήτηση και έγκριση στο Δημοτικό Συμβούλιο; Αν έχει το πολιτικό θάρρος ας το κάνει ακριβώς μετά τις εκλογές σε μια δημόσια και ανοιχτή διαδικασία για να μάθει όλος ο κόσμος τα πεπραγμένα του.
4) Πώς προτείνει τεχνικά να γίνει αυτός ο δημόσιος διάλογος; Με στημένη διαιτησία (δημοσιογραφία) όπως όλα αυτά τα χρόνια είχε μάθει να παίζει το επικοινωνιακό του παιχνίδι;
5) Γιατί μέχρι σήμερα δεν έχει δώσει απαντήσεις στα δεκάδες ερωτήματα που του έχουν θέσει οι δημότες και οι άλλες δημοτικές παρατάξεις, όπως οι εδώ και χρόνια αδιαφανείς διαδικασίες ανάθεσης της υπηρεσίας τω ναυαγοσωστών, οι προγραμματικές συμβάσεις με την Αναπτυξιακή Εταιρεία Πάρνωνα, το πρόστιμο για το λιμάνι του Παραλίου Άστρους, οι οικονομικοί απολογισμοί των τελευταίων ετών κ.λπ.

Submitted by Anonymous on Thu, 30/05/2019 - 08:03 Permalink

Καθαρίστε τα χωριά κι αφήστε τα ντιμπέιτ. Ο κόσμος έβγαλε νέο δήμαρχο. Κατεστημένα
δε θέλουμε, τα είχαμε και τα διώξαμε. Εσείς με το ζόρι να μας μείνετε στο σβέρκο άλλα τέσσερα χρόνια, να έχουμε πάλι κλίκες , ομάδες , γκρουπάκια , εν γένει κατεστημένα; Τι παραπάνω μπορείτε να κάνετε από αυτά που κάνατε.Απολογισμούς, ναυαγοσώστες ,......................................................................., πάρνωνες και ταυγέτους

Submitted by Anonymous on Thu, 30/05/2019 - 08:33 Permalink

Δημαρχε εσυ που λες οτι εισαι δημοκρατικος πες μας σε παρακαλω πως θα διοικήσεις το δημο με μειοψηφια δημοτικων συμβουλων ? οτι και να γινει ο καμπυλης θα εχει 13 συμβουλους , εσυ που πονταρεις????Μηπως σου εχουν πει εκει απο το ΣΥΡΙΖΑ

Submitted by Anonymous on Thu, 30/05/2019 - 08:37 Permalink

Σε αυτή τη φάση το ντιμπέιτ δε βοηθάει καθόλου. Πράγματι θα βοηθούσε με όλους τους αρχηγούς των συνδυασμών. Πως δεν το σκεφτήκατε τότε;Δεν το είχατε στο καρνέ σας; Εκεί βέβαια δε βόλευε τη δημοτική αρχή γιατί θα είχε όλα τα πυρα εναντίον της και θα πάθαινε μεγαλύτερη ζημιά.Τέλος πάντων, δήμαρχος βγήκε, κι εσείς ότι είχατε να δώσετε το δώσατε. ΠΆΜΕ ΓΙΑ ΝΕΑ ΑΡΧΗ, ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΕΛΙΔΑ, ΤΟ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΟΛΟΙ .

Submitted by αντωνης on Thu, 30/05/2019 - 08:38 Permalink

Οσοι δημαρχοι στηριχθηκαν απο το ΣΥΡΙΖΑ πατωσαν .... το ιδιο και εσυ απερχομενε δημαρχε . Διευκολυνε την κατασταση και αποδεξου το αποτελεσμα . Παρε ναυαγοσωστες , αναθεσεις , αναπτυξιακες, οικογενειοκρατια , πιεσεις , φορολογικες διευκολυνσεις , μοντελα, αχυρανθρωπους, κουμπαρους και πηγαινε στο καλο . GAME OVER

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
katafigio