Περιφέρεια Πελοποννήσου: Όλοι οι υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι ανά συνδυασμό

Wed, 08/05/2019 - 09:45

Όλοι οι υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι των συνδυασμών που ρίχνονται στη μάχη των εκλογών την Κυρική 26 Μαΐου 2019 για την Περιφέρεια Πελοποννήσου.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

ΠΕΤΡΑΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Υποψήφιος Περιφερειάρχης Περιφέρειας Πελοποννήσου

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

  1. ΑΘΑΝΑΣΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  2. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΣΠΗΛΙΟΥ
  3. ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΥΛΙΑ (ΗΛΙΑΝΑ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  4. ΔΡΟΥΓΚΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  5. ΚΟΚΚΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
  6. ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΕΦΗ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  7. ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΓΙΟΥΛΗ) του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
  8. ΜΑΡΙΝΑΚΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ
  9. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΙΑΜΑΝΤΗ
  10. ΠΕΤΡΟΥ ΠΕΤΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  11. ΤΖΩΡΤΖΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΚΑΔΙΑΣ

  1. ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  2. ΓΚΑΝΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  3. ΔΕΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ
  4. ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
  5. ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  6. ΜΑΝΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  7. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  8. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  9. ΣΙΑΧΑΜΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  10. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  11. ΧΟΥΝΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

  1. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  2. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  3. ΒΑΡΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  4. ΓΕΩΡΓΑΛΗ ΟΛΓΑ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ
  5. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  6. ΚΑΤΑΠΟΔΗ ΤΕΡΨΙΧΟΡΗ του ΘΩΜΑ
  7. ΚΟΡΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  8. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  9. ΞΕΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  10. ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  11. ΤΕΚΝΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΣΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  12. ΤΖΑΜΑΛΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  13. ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  14. ΦΩΤΕΙΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

  1. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΣΩΝ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  2. ΜΑΝΩΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
  3. ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  4. ΜΕΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
  5. ΠΕΤΡΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ του ΠΕΤΡΟΥ
  6. ΣΤΑΜΑΤΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΗΛΙΑ
  7. ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ – ΚΟΚΚΩΝΗ (ΚΙΚΗ) του ΑΙΜΙΛΙΟΥ
  8. ΤΖΕΡΕΦΟΥ ΜΑΤΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  9. ΤΟΥΤΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  10. ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  11. ΤΣΙΜΠΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  12. ΧΡΥΣΑΔΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

  1. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  2. ΑΝΔΡΟΥΛΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  3. ΓΕΩΡΓΟΥΛΕΑ ΣΩΤΗΡΙΑ – ΚΥΡΙΑΚΗ (ΣΑΝΤΥ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  4. ΔΕΤΑΣ ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ-ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  5. ΔΟΥΛΑΜΗ ΠΕΤΡΟΥΛΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
  6. ΖΟΥΖΟΥΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  7. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΝΑ) του ΙΩΑΝΝΗ
  8. ΚΑΝΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  9. ΚΟΥΒΕΛΕΤΣΟΥ ΖΩΓΡΑΦΩ του ΘΩΜΑ
  10. ΚΡΟΜΠΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  11. ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  12. ΛΟΥΚΑΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  13. ΜΑΪΝΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  14. ΜΗΤΣΗ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  15. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  16. ΠΛΑΚΟΝΟΥΡΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ (ΣΙΣΣΥ) του ΧΡΗΣΤΟΥ
  17. ΠΡΑΤΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  18. ΡΕΤΣΙΝΗ ΑΣΤΕΡΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  19. ΣΙΨΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  20. ΤΣΟΥΛΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

 

 

ΑΝΤΑΡΣΙΑ ΣΤΟ ΜΩΡΙΑ Συμπόρευση για την Ανατροπή

Κάτσαρης  Παναγιώτης  του Δημητρίου

(υποψήφιος περιφερειάρχης)

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

Για την Εκλογική Περιφέρεια Αργολίδας 

1.Γεώργα Παναγιώτα του Δημητρίου

2.Γεωργιοπούλου Κωνσταντίνα του Χρήστου

3.Ζάκκα Αντωνία του Ηλία

4.Κολωνιώτου Αναστασία του Κωνσταντίνου

5.Μπουγιούκος Κωνσταντίνος του Συμεών

6.Νέζου Γαρυφαλιά του Δημητρίου

7.Ταραβίρας Γεώργιος του Ιωάννη

8.Φωτιάδης Κλαύδιος του Γεωργίου

 

Για την Εκλογική Περιφέρεια Αρκαδίας 

1. Γεωργαντά Χριστίνα του Ηλία

2. Γεωργαντόπουλος Παναγιώτης του Αλεξίου

3. Διαμαντοπούλου Γεωργία του Βασιλείου

4. Ηλιάδου Ευτυχία – Δανάη του Γρηγορίου

5. Κασσελούρης Χρήστος του Γεωργίου

6. Μποτσάκης Κωνσταντίνος του Σωτηρίου

7. Παπαγεωργίου Δημήτριος του Απόστολου

8. Παπαχρόνης Δημήτριος του Θεοδώρου

9. Σμαρδάς Ανδρέας του Ευαγγέλου

 

Για την Εκλογική Περιφέρεια Κορινθίας 

1.Αδαλάκης Οδυσσέας του Παύλου

2.Αντωνίου Αγγελική του Παντελεήμων

3.Καλλίρη Παναγιώτα του Αλεξίου

4.Καμβύση Αλεξάνδρα του Σταματίου

5.Καραδήμου Ελένη του Δημητρίου

6.Κίχη Σοφία του Κυριάκου

7.Λέκκας Παναγιώτης του Αναστασίου

8.Μάλαμας Ιωάννης του Νικολάου

9.Μαλλικούρτη Ελένη του Παναγιώτη

10.Μπίτσιου Μαρία Ματώ του Βασιλείου

11.Μυλόπουλος Αντώνιος του Περικλή

12.Παπαδημητρίου Χαρίλαος του Παναγή

13.Τουλγαρίδου Αικατερίνη του Κωνσταντίνου

 

Για την Εκλογική Περιφέρεια Λακωνίας 

1.Βαχαβιώλος Θεοφάνης του Κωνσταντίνου

2.Κοκκίνης Δημήτρης του Γεωργίου

3.Κούβαρη Δέσποινα του Ιωάννη

4.Μαρκάκος Αναστάσιος του Λεωνίδα

5.Νικητάκη Παναγιώτα του Ευθυμίου

6.Ντρενογιάννη Κωνσταντίνα του Νικολάου

7.Στάθης Γεώργιος του Κωνσταντίνου

8.Σταυρακάκης Νικόλαος του Χρήστου

 

Για την Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας 

1.Γιακουμής Ευστάθιος του Ιωάννη

2.Γεωργιτσοπούλου Ευσταθία του Ηλία

3.Καπετανάκη Γαρυφαλλιά του Αποστόλου 

4.Λαδά Χρηστίνα του Βασιλείου

5.Μπούτσης Γεώργιος του Αθανασίου

6.Νίκου Δονάτος του Γεωργίου

7.Ντοκόπουλος – Κουράκλης Νικόλαος του Δημητρίου

8.Παναγόπουλος Παναγιώτης του Βασιλείου

9.Πετροπούλου Ζωή του Αντωνίου

10.Ρόθος Μιχαήλ του Ηλία

11.Σκοπέτου Νίκη του Ευθυμίου

12.Σπυρόπουλος Γεώργιος του Τριαντάφυλλου

13.Τζαμουράνης Γεώργιος του Νικολάου

14.Φουντουλάκης Βαρθολομαίος του Νικολάου

 

Ελληνική Αυγή για την Πελοπόννησο Δημήτριος Τζεμπετζής

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ για την ΑΡΚΑΔΙΑ

  1. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  2. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ
  3. ΚΑΡΑΒΕΡΓΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  4. ΚΑΤΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  5. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
  6. ΛΑΓΙΟΥ ΑΤΕΤΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  7. ΤΣΙΟΔΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  8. ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΝΟΥ ΞΑΝΘΗ του ΧΡΙΣΟΣΤΟΜΟΥ
  9. ΨΑΡΟΜΠΑ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ

 

Λαϊκή Συσπείρωση στην Περιφέρεια Πελοποννήσο

Υποψήφιος Περιφερειάρχης  Πελοποννήσου ΓΟΝΤΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ  μέλος της Επιτροπής Περιοχής Πελοποννήσου του ΚΚΕ, περιφερειακός σύμβουλος, εφοριακός.

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι

Εκλογική Περιφέρεια Αργολίδας

  1. ΑΓΓΕΛΟΥ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ  του ΝΙΚΟΛΑΟΥ εργάτης, μέλος της διοίκησης του Συνδικάτου Γάλακτος-Τροφίμων-Ποτών Αργολίδας.
  2. ΑΝΤΩΝΙΟΥ –ΙΣΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) του  ΘΕΟΛΟΓΟΥ, τοπογράφος-Μηχανικός ΕΜΠ, πρώην Δημοτική Σύμβουλος Δήμου Φιλαδέλφειας Αττικής.
  3. ΓΚΙΟΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ  του  ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ , αυτοαπασχολούμενη έμπορος, μέλος του Γραφείου Περιοχής Πελοποννήσου του ΚΚΕ, Γραμματέας της Τομεακής Επιτροπής Αργολίδας  του ΚΚΕ.
  4. ΓΚΟΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του  ΘΕΟΔΩΡΟΥ, αυτοαπασχολούμενος γεωπόνος, μέλος της Τομεακής Επιτροπής Αργολίδας του ΚΚΕ.
  5. ΚΡΟΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του  ΦΩΤΙΟΥ, τεχνολόγος γεωπόνος, αγρότης, γραμματέας του  διοίκησης της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Πελοποννήσου και μέλος της διοίκησης του Αγροτοκτηνοτροφικού Συλλόγου Αργολίδας, μέλος της Τομεακής Επιτροπής Αργολίδας του ΚΚΕ.
  6. ΜΑΝΙΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του  ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ, τοπογράφος-μηχανικός ΕΜΠ, μέλος της αντιπροσωπείας του περιφερειακού τμήματος του Τ.Ε.Ε., έχει διατελέσει Πρόεδρος Νομαρχιακής Επιτροπής του Τ.Ε.Ε. Αργολίδας και μέλος της Διοικούσας Επιτροπής του Περιφερειακού τμήματος του Τ.Ε.Ε.
  7. ΜΑΡΙΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ, μέλος του Τμήματος Παιδείας της Κεντρικής Επιτροπής του ΚΚΕ, μέλος του Δ.Σ της ΔΟΕ (Διδασκαλική Ομοσπονδία Ελλάδος)  και μέλος της εκτελεστικής επιτροπής της ΑΔΕΔΥ.
  8. ΜΠΑΒΕΛΛΑ  ΑΓΓΕΛΙΚΗ του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ψυχολόγος - εργαζόμενη στα Κέντρα Πρόληψης του ΟΚΑΝΑ Αργολίδας, έχει διατελέσει μέλος του Δ.Σ. του Σωματείου Εργαζομένων στα Κέντρα Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας.
  9. ΠΑΣΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  του  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, συνταξιούχος τραπεζικός υπάλληλος.
  10. ΠΙΝΑΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του  ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ , αυτοαπασχολούμενος ξυλουργός, πρόεδρος του Συνδέσμου Ξυλουργών Αργολίδας, Δημοτικός Σύμβουλος με τη «Λαϊκή Συσπείρωση» στο Δήμο Ναυπλιέων.
  11. ΤΑΒΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΥ-ΠΕΤΡΙΔΗ  ΕΥΘΥΜΙΑ (ΕΦΗ)  του  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, συνταξιούχος
  12. ΤΖΑΒΕΛΛΑ   ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ  του  ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ, πολιτικός μηχανικός ΕΜΠ, Δημοτική Σύμβουλος με τη «Λαϊκή Συσπείρωση»  στο Δήμο Επιδαύρου, έχει διατελέσει μέλος της Αντιπροσωπείας του T.E.E. και Κοινοτική Σύμβουλος της Κοινότητας Παλαιάς Επιδαύρου.

 

Εκλογική Περιφέρεια  Αρκαδίας

  1. ΑΔΑΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ Οικοδόμος, Δημοτικός Σύμβουλος Β. Κυνουρίας.
  2. ΒΕΡΓΕΤΗΣ ΗΛΙΑΣ του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ Εργαζόμενος στη Λιγνιτική Μεγαλόπολης Α.Ε.
  3. ΔΑΜΑΛΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ Εκπαιδευτικός, μέλος του Γραφείου Της Επιτροπής Περιοχής Πελοποννήσου και Γραμματέας της Τομεακής Επιτροπής Αρκαδίας του ΚΚΕ.
  4. ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ  του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Βοηθός Φυσικοθεραπευτή, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων στις Εμπορικές Υπηρεσίες και Υπηρεσίες τα Καταστήματα και Α.Ε. Ν. Αρκαδίας.
  5. ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Αυτοαπασχολούμενη.
  6. ΛΑΜΠΑΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Ιδιωτικός Υπάλληλος, μέλος του Γραφείου της Επιτροπής Περιοχής Πελοποννήσου του ΚΚΕ
  7. ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του  ΗΛΙΑ Συνταξιούχος ΔΕΗ, Δημοτικός Σύμβουλος Μεγαλόπολης.
  8. ΜΠΟΥΡΣΙΑΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του  ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Εργαζόμενος στη Λιγνιτική Μεγαλόπολης Α.Ε.
  9. ΝΙΚΟΛΑΟΥ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ Εκπαιδευτικός, Δημοτικός Σύμβουλος Τρίπολης.
  10. ΠΑΝΟΥΣΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, Μηχανολόγος Μηχανικός, μέλος της Επιτροπής Περιοχής Πελοποννήσου του ΚΚΕ , πρόεδρος  του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων στις Εμπορικές Υπηρεσίες και Υπηρεσίες τα Καταστήματα και Α.Ε. Ν. Αρκαδίας.
  11. ΠΑΣΠΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ελεύθερος επαγγελματίας.
  12. ΦΡΑΓΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ  του  ΙΩΑΝΝΗ, αυτοαπασχολούμενη, μέλος της Τομεακής Επιτροπής Αρκαδίας του ΚΚΕ.

 

Εκλογική Περιφέρεια  Κορινθίας

  1. ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ συνταξιούχος, πρόεδρος του συλλόγου συνταξιούχων δημοσίου Ν. Κορινθίας
  2. ΑΚΑΡΕΠΗ -ΑΡΜΕΝΑΚΑ ΕΙΡΗΝΗ του ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ, συνταξιούχος
  3. ΚΑΚΟΓΙΑΝΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του  ΘΩΜΑ,  αγρότης
  4. ΚΑΝΙΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του  ΣΩΤΗΡΙΟΥ, υπάλληλος στην περιφέρεια, στιχουργός.
  5. ΚΑΡΑΚΑΣΗΣ ΜΙΧΑΗΛ  του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ, βιομηχανικός εργάτης
  6. ΚΑΤΕΛΟΥΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του  ΓΕΩΡΓΙΟΥ δάσκαλος ειδικής αγωγής, μέλος της διοίκησης του συλλόγου εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης Ν. Κορινθίας
  7. ΚΕΛΛΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του  ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ εργαζόμενος στη ΔΕΥΑ Σικυωνίων, πρόεδρος του σωματείου εργαζόμενων, μέλος του ΔΣ της ομοσπονδίας ΠΟΕ-ΔΕΥΑ, μέλος της Τομεακής Επιτροπής Κορινθίας του ΚΚΕ.
  8. ΚΟΣΜΑ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, άνεργη
  9. ΛΟΥΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ εργαζόμενος ΟΤΑ, αντιπρόεδρος του συλλόγου εργαζομένων του Δήμου Λουτρακίου – Περαχώρας-ΑΓ. Θεοδώρων
  10. ΛΥΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του  ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, συνταξιούχος δικηγόρος
  11. ΜΕΝΕΛΑΟΥ ΜΕΝΕΛΑΟΣ του  ΝΙΚΟΛΑΟΥ, βιομηχανικός εργάτης, μέλος του Εθνικού Συμβουλίου για την Διεθνή Ύφεση και Ειρήνη, αντιπρόεδρος του συλλόγου γονέων του Μουσικού Σχολείου Κορίνθου, γραμματέας της Ομοσπονδίας Οικιστών Εξωραϊστικών Συλλόγων Αγίων Θεοδώρων.
  12. ΝΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ του  ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, αυτοαπασχολούμενη στο εμπόριο, πρόεδρος του συλλόγου γονέων του 4ου Δημοτικού σχολείου Κιάτου, γραμματέας της Τομεακής Επιτροπής Κορινθίας του ΚΚΕ.
  13. ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του  ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ, άνεργη ιδιωτική υπάλληλος, πρόεδρος του Συλλόγου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν. Κορινθίας
  14. ΣΑΡΑΜΠΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του  ΧΡΗΣΤΟΥ, καθηγητής στη Δευτεροβάθμια εκπαίδευση.
  15. ΣΙΜΙΤΣ-ΠΕΤΡΟΒΙΤΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ, συνταξιούχος, γραμματέας του συλλόγου συνταξιούχων ΙΚΑ Κορινθίας
  16. ΣΠΗΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, βιομηχανικός εργάτης, πρόεδρος του σωματείου εργαζομένων στο εργοστάσιο ξύλου Μουρίκη, μέλος της διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Κορίνθου και μέλος της διοίκησης της ομοσπονδίας Οικοδόμων.
  17. ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΑ  του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, συνταξιούχος
  18. ΤΣΑΡΜΠΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος της διοίκησης του Συλλόγου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Κορινθίας
  19. ΤΣΙΟΥΜΠΡΗ ΜΥΡΤΩ  του  ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, γεωπόνος, υποψήφια διδάκτωρ περιβαλλοντικής υδρογεωχημίας
  20. ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, αγρότης

 

Εκλογική Περιφέρεια Λακωνίας

  1. ΑΣΠΙΩΤΗ ΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ, εργαζόμενη του Γενικού Νοσοκομείου Σπάρτης, μέλος της διοίκησης του σωματείου εργαζομένων.
  2. ΒΑΛΙΩΤΗ ΕΛΕΝΗ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ λογίστρια, μέλος της Ομάδας Γυναικών Σπάρτης
  3. ΒΡΟΥΛΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ, αγρότης, πρόεδρος του Αγροτοκτηνοτροφικού Συλλόγου Λακωνίας, μέλος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Πελοποννήσου, Γραμματέας της Τομεακής Επιτροπής Λακωνίας του ΚΚΕ
  4. ΖΑΒΑΛΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ εκπαιδευτικός, αντιπρόεδρος του Δ.Σ. ΕΛΜΕ Λακωνίας, μέλος του Νομαρχιακού τμήματος της ΑΔΕΔΥ
  5. ΖΩΓΡΑΦΟΥ -ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΙΩΑΝΝΗ Ιδιωτική υπάλληλος
  6. ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ γεωπόνος, υπάλληλος στο Δήμο Ευρώτα
  7. ΚΟΚΚΟΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ μουσικός, εκπαιδευτικός στο Μουσικό Σχολείο Σπάρτης
  8. ΛΕΒΕΝΤΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Δημοτικός Σύμβουλος Σπάρτης, μέλος του Δ.Σ. του Σωματείου συνταξιούχων δημοσίου Λακωνίας
  9. ΜΑΝΤΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ κτηνίατρος, ελεύθερος επαγγελματίας
  10. ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, συνταξιούχος εκπαιδευτικός
  11. ΠΑΠΑΔΑΚΟΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ιδιοκτήτης ελαιοτριβείου – έμπορος, μέλος του Δ.Σ. του Εμπορικού συλλόγου Σπάρτης
  12. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ   ΤΖΕΣΙΚΑ – ΔΗΜΗΤΡΑ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ φυσικός, υποψήφια Διδάκτωρ Πανεπιστημίου Πελοποννήσου

 

Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας

  1. ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, νοσηλεύτρια στο Νοσοκομείο Καλαμάτας, συνδικαλίστρια.
  2. ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, Δημοτικός Σύμβουλος Μεσσήνης. 
  3. ΓΑΛΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ σπουδαστής ΤΕΙ Καλαμάτας - Τμήμα Τοπικής Διοίκησης, είχε διατελέσει μέλος της Συντονιστικής Επιτροπής Μαθητών Καλαμάτας.
  4. ΓΚΛΕΓΚΛΕ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, εκπαιδευτικός.
  5. ΔΙΑΣΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΑΜΙΑΝΟΥ οδοντίατρος, μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας οδοντιάτρων.
  6. ΖΑΦΕΙΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ, υπάλληλος σε τουριστικό γραφείο, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων Τουρισμού - Επισιτισμού και Συναφών Επαγγελμάτων Νομού Μεσσηνίας
  7. ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΗΛΙΑ, συνταξιούχος πολιτικός μηχανικός
  8. ΚΑΤΣΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, αγρότης, συνδικαλιστής.
  9. ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ, μηχανικός Δομικών Έργων (ΤΕ), μέλος του ΔΣ του Συνδικάτου Υπαλλήλων στον Ιδιωτικό Τομέα Νομού Μεσσηνίας
  10. ΚΟΥΦΑΛΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ, πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων  ΔΕΥΑ  Μεσσηνίας, μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Καλαμάτας
  11. ΛΑΓΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ -ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, τεχνικός Η/Υ - ιδιωτικός υπάλληλος, γραμματέας του Συνδικάτου Υπαλλήλων στον Ιδιωτικό Τομέα Νομού Μεσσηνίας.
  12. ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ, Πρόεδρος του Συνδικάτου εργαζομένων στον ιδιωτικό τομέα, Πρόεδρος του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων στο 21ο Δημοτικό Σχολείο, προπονητής στο σκάκι.
  13. ΜΑΡΚΟΓΙΑΝΝΗ - ΞΕΙΝΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, εργαζόμενη στο Γενικό Χημείο του Κράτους.
  14. ΜΠΟΛΕΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ, συνταξιούχος εκπαιδευτικός.
  15. ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΙΝΑ του ΜΙΧΑΗΛ, νηπιαγωγός.
  16. ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ, πλοίαρχος του Λιμενικού Σώματος (ε.α.)
  17. ΣΤΑΘΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΗΤΑ, δάσκαλος – συνδικαλιστής, μέλος του ΔΣ της Ένωσης γονέων και κηδεμόνων Καλαμάτας.
  18. ΣΤΡΑΒΑΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ξενοδοχοϋπάλληλος, πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων Τουρισμού - Επισιτισμού και Συναφών Επαγγελμάτων Νομού Μεσσηνία.
  19. ΤΣΑΠΡΑΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΗΛΙΑ, συνταξιούχος οικοδόμος, πρώην Πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Καλαμάτας.
  20. ΤΣΙΓΚΑΝΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ, πολιτικός μηχανικός, γραμματέας του ΔΣ Συλλόγου Μηχανικών Τριφυλίας.
  21. ΧΡΗΣΤΕΑ ΣΤΕΛΛΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ,  μεταλλειολόγος μηχανικός - ιδιοκτήτρια συνεργείου αυτοκινήτων.

 

Νέα Πελοπόννησος ΠΕΤΡΟΣ ΤΑΤΟΥΛΗΣ 

ΤΑΤΟΥΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, Υποψήφιος Περιφερειάρχης Πελοποννήσου Υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι

Εκλογικής Περιφέρειας Αργολίδας

  1. ΓΑΝΩΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΣΟΥΛΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  2. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΤΙΝΑ) του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  3. ΛΑΜΠΙΡΗ ΕΛΕΝΗ του ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ
  4. ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  5. ΜΠΟΜΠΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  6. ΠΛΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ
  7. ΣΑΡΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  8. ΣΙΑΧΑΜΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  9. ΣΙΔΕΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  10. ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ (ΦΑΝΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  11. ΤΟΥΡΛΟΥΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΣΑ) του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ
  12. ΨΥΧΟΓΥΙΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΕΦΗ) του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

Υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Αρκαδίας

  1. ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΘΕΟΧΑΡΗ
  2. ΚΑΤΣΙΑΔΡΑΜΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  3. ΚΩΤΣΑΚΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΔΙΑΜΑΝΤΗ
  4. ΛΑΛΟΥΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  5. ΜΗΤΣΙΟΠΟΥΛΟΥ (ΚΟΛΟΒΟΥ) ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  6. ΜΠΑΚΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  7. ΜΠΑΞΕΒΑΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  8. ΜΠΕΡΔΟΥΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  9. ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ – ΚΟΡΩΝΗ ΚΛΗΜΕΝΤΙΝΗ (ΚΛΕΙΩ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  10. ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
  11. ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  12. ΤΣΟΥΜΠΛΕΚΑ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΝΑ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Κορινθίας

  1. ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
  2. ΓΚΑΤΖΙΟΥΦΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  3. ΓΚΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  4. ΔΡΟΥΓΚΑΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  5. ΙΩΑΝΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  6. ΚΟΥΤΜΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΕΒΙΤΑ) του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
  7. ΜΠΑΓΚΑ ΠΑΝΑΓΟΥΛΑ (ΓΙΩΤΑ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  8. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  9. ΠΑΠΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  10. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  11. ΠΑΠΑΦΩΤΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  12. ΠΕΤΡΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ
  13. ΠΙΣΙΜΙΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ        
  14. ΠΙΤΣΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
  15. ΠΟΥΡΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΝΑΝΣΥ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  16. ΡΟΤΖΙΩΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  17. ΣΚΛΙΑ ΜΑΡΙΑ – ΠΕΤΡΟΥΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  18. ΤΑΓΑΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  19. ΧΡΙΣΤΑΡΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΘΑΝΙΑ) του ΙΩΑΝΝΗ
  20. ΨΑΡΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

Υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Λακωνίας

  1. ΔΡΙΒΑ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ
  2. ΚΑΝΕΛΛΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
  3. ΚΟΚΚΟΝΟΥ – ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΑΚΟΥ ΠΑΓΩΝΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  4. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ - ΝΤΑΝΑΚΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  5. ΛΑΛΟΥΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  6. ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  7. ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ – ΣΕΪΤΑΝΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  8. ΣΚΑΦΙΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  9. ΣΚΟΥΡΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  10. ΣΤΑΜΑΤΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  11. ΣΤΡΑΤΗΓΑΚΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
  12. ΤΖΑΝΕΤΕΑ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ (ΝΤΙΑ) του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

Υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι Εκλογικής Περιφέρειας Μεσσηνίας

  1. ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
  2. ΑΦΑΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
  3. ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΦΩΤΙΟΥ
  4. ΓΚΟΥΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
  5. ΓΥΦΤΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΗΛΙΑ
  6. ΔΡΑΚΑΚΗ – ΜΑΘΙΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ (ΓΙΑΝΝΑ)  του ΠΕΤΡΟΥ
  7. ΔΡΑΚΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ (ΝΙΝΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  8. ΖΑΚΥΝΘΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
  9. ΚΟΚΚΕΒΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ
  10. ΜΠΑΚΟΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  11. ΜΠΑΜΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  12. ΜΠΑΡΚΑ ΗΛΕΚΤΡΑ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
  13. ΜΠΟΥΖΑ  - ΚΩΝΣΤΑΝΤΕΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ
  14. ΝΙΚΟΛΑΚΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΤΙΝΑ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  15. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  16. ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  17. ΡΕΚΚΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ) του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
  18. ΣΑΜΠΑΖΙΩΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
  19. ΣΤΑΣΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
  20. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του ΙΩΑΝΝΗ
  21. ΦΡΑΓΓΕΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

 

 

ΝΕΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ 

Υποψήφιος Περιφερειάρχης  Πελοποννήσου Γιώργος Δέδες

Εκλογική Περιφέρεια Αργολίδας

1. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ
2. ΚΑΡΟΥΖΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΜΕΡΜΙΓΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ
4. ΜΠΙΝΙΑΡΗΣ ΙΑΣΩΝΑΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
5. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
6. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
7. ΠΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ
8. ΡΟΥΣΗ ΣΤΑΜΑΤΙΝΑ - ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ
9. ΣΚΛΗΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
10. ΣΚΟΥΡΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
11. ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
12. ΤΣΕΤΣΕΚΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Αρκαδίας

1. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
2. ΓΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ
3. ΔΑΛΙΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
4. ΔΑΝΕΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
5. ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΤΖΕΝΗ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
6. ΚΟΝΤΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
7. ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΠΑΝΤΕΛΗ
8. ΜΠΟΥΡΝΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του ΙΩΑΝΝΗ
9. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
10. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
11. ΠΑΠΑΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
12. ΤΣΟΛΟΜΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΙΣΤΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Κορινθίας

1. ΑΛΗΦΑΝΤΑΡΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ
3. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
4. ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
5. ΚΑΡΣΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
6. ΚΑΤΣΙΜΠΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΗΛΙΑ
7. ΚΟΥΝΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΑΝΤΙΑ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
8. ΚΟΦΙΝΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
9. ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΛΟΠΙΔΑΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
10. ΜΕΝΟΥΝΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ
11. ΜΠΟΖΙΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
12. ΠΙΕΡΡΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΠΕΤΡΟΥ
13. ΠΟΛΥΖΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΧΑΡΑ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
14. ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ
15. ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
16. ΣΟΦΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΓΚΕΛΥ) του ΙΩΑΝΝΗ
17. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
18. ΤΣΙΑΜΗΣ ΒΛΑΣΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
19. ΤΣΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
20. ΦΙΛΙΠΠΑΚΗ ΣΟΦΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ

Εκλογική Περιφέρεια Λακωνίας

1. ΑΝΩΜΕΡΙΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
2. ΒΑΡΔΑΚΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
3. ΓΚΟΥΒΟΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
4. ΔΟΥΜΑΝΗ ΣΟΦΙΑ του ΠΑΣΧΑΛΗ
5. ΚΑΝΑΒΑΡΟΣ ΦΑΝΟΥΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
6. ΚΑΡΚΑΝΗ ΧΡΥΣΑΦΗ του ΙΩΑΝΝΗ
7. ΚΟΚΚΟΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
8. ΚΩΣΤΑΚΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ-ΧΡΥΣΑΝΘΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
9. ΛΑΜΠΡΙΝΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΗΛΙΑ
10. ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
11. ΠΟΥΛΟΚΕΦΑΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
12. ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Εκλογική Περιφέρεια Μεσσηνίας

1. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΒΕΡΓΙΝΑΔΗ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΗΤΑ
3. ΓΕΩΡΓΑΚΙΛΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
4. ΓΙΑΛΛΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
5. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
6. ΓΚΟΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
7. ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
8. ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΓΙΟΥΛΑ) ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
9. ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
10. ΚΑΡΑΜΠΑΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
11. ΚΙΟΥΡΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΧΑΡΑ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
12. ΜΑΥΡΟΕΙΔΑΚΟΥ ΘΕΟΝΙΑ (ΘΕΟΝΗ) του ΔΡΑΚΟΥΛΗ
13. ΜΙΧΑΗΛ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
14. ΜΠΑΚΟΛΕΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
15. ΜΠΑΡΟΥΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
16. ΜΠΟΥΛΜΠΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
17. ΜΠΟΥΝΤΟΥΒΑΣ ΗΛΙΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
18. ΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΕΡΑΤΩ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
19. ΡΑΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ
20. ΣΑΡΔΕΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
21. ΧΙΟΥΤΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

 

 

Πελοποννησιακή Συμμαχία

ΜΠΟΥΝΤΡΟΥΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

Υποψήφιος Περιφερειάρχης Περιφέρειας Πελοποννήσου
 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

1. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΡΑΦΑΗΛ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
2. ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3. ΜΑΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
4. ΜΟΛΑΣΙΩΤΗΣ ΘΩΜΑΣ του ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΥ
5. ΜΟΥΤΖΟΥΡΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
6. ΝΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
7. ΞΥΠΟΛΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
8. ΠΙΤΣΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ
9. ΤΡΟΥΠΗ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΑΡΚΑΔΙΑΣ

1. ΑΔΑΜΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
2. ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3. ΔΟΛΙΑΝΙΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ-ΕΛΕΝΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
4. ΚΑΤΣΟΥΛΩΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
5. ΛΙΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
6. ΜΑΡΚΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
7. ΠΑΠΑΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΑ του ΧΑΡΙΛΑΟΥ
8. ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
9. ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ του ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ
10. ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
11. ΤΖΗΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
12. ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

1. ΓΕΩΡΓΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
2. ΓΚΙΛΙΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
3. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ
4. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ
5. ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
6. ΚΩΣΤΟΥΡΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ
7. ΛΕΧΟΥΡΙΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
8. ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
9. ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΖΑΧΑΡΙΑ
10. ΜΠΑΛΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
11. ΣΜΥΡΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
12. ΣΤΑΘΟΥΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
13. ΤΑΡΝΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
14. ΤΟΤΟΥ ΧΡΥΣΑΥΓΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

 

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

1. ΑΡΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ
2. ΓΕΩΡΓΟΥΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3. ΓΡΗΓΟΡΗ-ΗΛΙΑΔΗ ΛΥΓΕΡΗ του ΣΩΚΡΑΤΗ
4. ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
5. ΚΟΥΦΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
6. ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
7. ΠΑΥΛΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
8. ΡΟΖΑΚΗ ΑΜΑΛΙΑ του ΛΥΣΣΑΝΔΡΟΥ
9. ΣΚΟΥΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
10. ΣΜΥΡΝΑΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΠΙΕΡΡΟΥ
11. ΤΖΟΒΑΝΗ ΕΛΕΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
12. ΦΟΥΝΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΕΤΡΟΥ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

1. ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
2. ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
3. ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΓΓΕΛΗ
4. ΖΟΥΖΟΥΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
5. ΚΑΠΟΓΙΑΝΝΗ ΜΑΡΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
6. ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
7. ΚΟΡΡΕ ΕΛΕΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
8. ΜΑΚΡΗ ΕΛΕΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
9. ΜΠΟΥΛΟΥΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΑΔΑΜ
10. ΠΑΠΑΜΙΚΡΟΥΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
11. ΣΑΡΑΝΤΑΚΗ ΑΝΝΑ του ΗΛΙΑ
12. ΣΚΟΡΔΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
13. ΤΣΟΜΠΑΝΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
14. ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ
15. ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

 

Πρωτοβουλία για την Πελοπόννησο

Παναγιώτης Νίκας, Υποψήφιος Περιφερειάρχης Περιφέρειας Πελοποννήσου

Α. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ

1.ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

2.ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

3.ΔΕΜΟΙΡΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

4.ΔΟΥΡΑΝΟΥ-ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ

5.ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ – ΜΟΥΤΑΦΙΔΗ ΕΛΕΝΗ (ΛΕΝΑ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

6.ΚΟΛΕΒΕΝΤΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΔΙΑΜΑΝΤΗ

7.ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

8.ΜΑΝΤΖΟΥΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

9.ΜΠΟΛΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

10.ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ

11.ΣΧΟΙΝΟΧΩΡΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

12.ΤΖΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

 

Β. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ

1.ΔΟΥΡΙΔΑ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

2.ΚΑΜΠΙΣΙΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ

3.ΚΑΤΣΙΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

4.ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

5.ΜΑΓΓΑ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

6.ΜΠΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

7.ΡΑΔΑΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

8.ΣΙΟΡΟΒΙΓΚΑ ΟΥΡΑΝΙΑ (ΡΑΝΙΑ) του ΧΑΡΙΛΑΟΥ

9.ΣΚΑΝΤΖΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

10.ΤΣΑΤΣΑΡΑΓΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

11.ΤΣΙΓΚΟΥΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

12.ΤΣΙΤΟΥΡΑ – ΚΑΖΑ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

 

Γ. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

1.ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ – ΡΟΥΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

2.ΒΥΤΙΝΙΩΤΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ (ΧΑΡΗΣ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

3.ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

4.ΓΚΙΟΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

5.ΔΑΡΣΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ

6.ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

7.ΚΑΣΙΜΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ (ΙΩΑΝΝΑ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

8.ΚΟΡΔΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

9.ΚΟΡΚΑ-ΚΩΝΣΤΑ ΑΘΗΝΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

10.ΜΟΥΡΙΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

11.ΜΠΑΖΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ  του ΑΛΚΙΒΙΑΔΗ

12.ΜΠΙΝΙΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

13.ΜΠΙΣΙΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ

14.ΠΙΚΟΥΛΑ ΑΡΓΥΡΩ του ΙΩΑΝΝΗ

15.ΠΛΑΣΣΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ

16.ΡΟΒΗΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

17.ΣΙΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

18.ΤΟΛΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ (ΕΛΣΑ) του ΗΛΙΓΙΑ

19.ΤΣΟΥΡΑΠΑ ΆΝΝΑ του ΒΛΑΣΙΟΥ

20.ΧΑΡΛΑΥΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΠΕΝΥ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

Δ. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

1.ΒΕΡΟΥΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

2.ΔΕΜΕΣΤΙΧΑΣ ΚΟΜΝΗΝΟΣ του ΑΛΕΚΟΥ

3.ΔΟΥΜΑΝΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

4.ΘΕΟΔΩΡΙΔΗ ΒΕΝΕΤΤΑ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ

5.ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΟΣ ΛΕΑΝΔΡΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

6.ΚΑΡΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

7.ΝΙΚΙΑ ΑΝΤΩΝΙΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ

8.ΣΠΥΡΙΔΑΚΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

9.ΤΖΕΦΕΡΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

10.ΤΖΙΝΙΕΡΗΣ ΝΙΚΩΝ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

11.ΦΩΤΑΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ) του ΛΕΩΝΙΔΑ

12.ΧΙΩΤΗ ΕΥΡΥΔΙΚΗ (ΒΙΚΥ) του ΤΖΑΝΕΤΟΥ

 

Ε. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

1.ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ) του ΙΩΑΝΝΗ

2.ΓΕΩΡΓΑΚΙΛΑ – ΦΕΣΤΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ

3.ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ

4.ΚΑΛΚΑΒΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

5.ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ - ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ του ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ

6.ΚΑΠΕΛΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

7.ΚΟΥΒΕΛΑΚΗ ΚΑΝΕΛΛΑ (ΝΕΛΛΗ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

8.ΚΥΡΙΑΖΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ

9.ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

10.ΛΟΥΚΑΚΟΥ – ΠΑΠΑΔΑΚΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του ΜΙΛΤΙΑΔΗ

11.ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

12.ΝΙΚΑ-ΠΑΝΑΓΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΠΕΓΚΥ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

13.ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

14.ΠΕΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ

15.ΣΑΡΔΕΛΗΣ  ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ

16.ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ

17.ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

18.ΦΟΙΦΑ ΤΑΣΙΑ (ΤΑΣΟΥΛΑ) του ΙΩΑΝΝΗ

19.ΧΕΙΛΑ – ΜΠΟΣΙΝΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΕΦΗ) του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

20.ΧΡΟΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

21.ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
katafigio