Μαντάς: Να ψηφίσουμε τους καλύτερους για τον τόπο μας (pics,vid)

Thu, 23/05/2019 - 12:13

Με φόντο το λιμάνι του Παραλίου Άστρους, μιλήσαμε με τον νυν δήμαρχο Βόρειας Κυνουρίας και εκ νέου υποψήφιο δήμαρχο Παναγιώτη Μαντά, για τους στόχους του την επόμενη τετραετία, για το έργο που έχει υλοποιήσει αλλά και για την παράταξή του.

Σε συνέντευξη που παραχώρησε ο κ. Μαντάς στο  AstrosNews.gr απαντώντας στις ερωτήσεις μας αναφέρθηκε στην απόφαση του να λάβει μέρος ως ανεξάρτητος ξανά στις εκλογές της 26ης Μαΐου 2019 και δεν παρέλειψε να μιλήσει και για την αντιπολίτευση του δημοτικού συμβουλίου.

df

 

Πριν από ένα χρόνο αποφάσισα ότι έχω ακόμα πράγματα να δώσω στον δήμο και όλη αυτή η περιπέτεια που ξεκίνησα, έχει ακόμα χρόνο για να κλείσει. Αξίζει τον κόπο να προσπαθήσω  για ακόμα μία φορά, μία τελευταία φορά να εμπλακώ με τα κοινά

Σε προηγούμενη συνέντευξή του ο κ. Μαντάς είχε ως προτεραιότητα την αποκατάσταση της εμπιστοσύνης των επαγγελματιών στον Δήμο, αλλά και να δοθεί ένα τέλος, όπως ανέφερε χαρακτηριστικά, στον «πόλεμο» που είχε ξεσπάσει μεταξύ επαγγελματιών κέντρων υγειονομικού ενδιαφέροντος και επαγγελματιών κέντρων διασκέδασης.

kl

Προσπαθήσαμε να δούμε όλους τους επιχειρηματίες υπό την ίδια οπτική γωνιά, γατί γνωρίζουμε ότι πρέπει να απευθυνόμαστε σε επαγγελματικές τάξεις και δεν ξεχωρίσαμε κανέναν. Έτσι καταφέραμε να έχουμε ένα σχέδιο και να γίνει μια τίμια ανταλλαγή προτάσεων για τη λύση αυτών

Μεταξύ άλλων, ο κ. Μαντάς αναφέρθηκε και στους ισχυρισμούς της μείζονος μειοψηφίας η οποία είχε υποστηρίξει ότι τα στοιχεία για την οικονομική κατάσταση του Δήμου που είχε  παρουσιάσει ο ίδιος ήταν μη αληθή, επισημαίνοντας ότι  η αντιπολίτευση ακολουθεί μια λάθος τακτική και πλανάται πλάνην οικτράν, γιατί όλοι οι σύγχρονοι φορείς που κάνουν αξιολογήσεις κατέταξαν τον Δήμο δεύτερο στο γενικό σύνολο αποτελεσματικότητας των δήμων της χώρας και πρώτο στην οικονομική διαχείριση.

l;

Για το πώς θέλει να είναι ο Δήμος σε πέντε χρόνια από τον Σεπτέμβριο του 2019  μίλησε ο κ. Μαντάς, κάνοντας έναν μικρό απολογισμό της θητείας του, τονίζοντας ότι η Βόρεια Κυνουρία θα ακολουθήσει έναν σχεδιασμό ώστε να έρθει η ανάπτυξη, τηρώντας πάντα πολύ σκληρούς νόμους προστασίας για να μην καταστραφεί το πρόσημο που έχει ο Δήμος.

Ανοιχτός σε συνεργασίες δήλωσε ο νυν δήμαρχος, ανεξάρτητα από το τι θα δείξει η κάλπη την πρώτη Κυριακή, σημειώνοντας ότι η συνεργασίες ξεκίνησαν τηρώντας πάντα τα κριτήρια τα οποία έθεσε και έχουν να κάνουν με συνεργασίες πάντοτε πάνω στο τραπέζι.

iu

Κλείνοντας τη συνέντευξη, ο κ. Μαντάς στέλνει το δικό του μήνυμα στους πολίτες της Βόρειας Κυνουρίας. «Οι δημότες να προσέλθουν στην κάλπη με κριτήρια την αποτελεσματικότητα και τα προσόντα του κάθε υποψηφίου, να αφήσουν πίσω τα χτυπήματα στην πλάτη και να ξεχάσουν ότι μπορεί κάποιος να λύσει το προσωπικό τους πρόβλημα».

Πρέπει να διαλέξουμε τους καλύτερους

Video

Comments

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 13:07 Permalink

Τον πόλεμο μεταξυ των επαγγελματιων Μαντά εσυ τον δυνάμωσες με την ατολμια σου τις κωλοτουμπες σου και τα ψεμματα σου!!!!!!

Submitted by Allou fan park on Thu, 23/05/2019 - 13:20 Permalink

Το 85 με 90 που αναφέρεις μήπως ήταν Δήμος αστρους και τα άλλα χωριά κοινότητες? Ότι να ναι κύριε δημαρχε φητευτος μπήκες κ ξεράθήκες. Μαραθικε η κοντολου λεμονια.....

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 13:26 Permalink

Συγχαρητήρια στον Παναγιώτη τον Μαντα για το ήθος του.Είμαι ψηφοφόρος του Δήμου αυτού και είχα αποφασίσει να ψηφίσω τον Γιώργο α λ λ α η επαρσει τον υποψήφιον του και τα όλα όσα ακολούθησαν αυτές τις μέρες ύστερα από πολύ ώριμη σκέψη με οδήγησαν να αλλάξω γνώμη. Ύστερα από την συνέντευξη του Παναγιώτη είμαι πεπεισμένος ότι θα πρέπει να πάρει αυτές τις εκλογές. Γιατί διερωτο μαι θα ξεκαθαρίσουν αυτου του καμπύλη

Submitted by Anonymos on Thu, 23/05/2019 - 14:00 Permalink

Συγχαρητήρια δήμαρχε για το ήθος σου. Ξεχωρίζεις με διαφορά στο μυαλό και στις απόψεις σου. Πολλά συγχαρητήρια για την προσωπική σου στάση όσο και των υποψηφίων σου στις τελευταίες ασχημες και προσωπικές επιθέσεις που δεχτήκατε. Ο κόσμος καταλαβαίνει το επίπεδο και θα το αποδείξει τη Κυριακή!! Καλή επιτυχία....

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 14:10 Permalink

ΤΑΚΗ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ.. ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.. ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΞΑΝΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΘΑ ΤΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΟΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ.. ΑΠΟΔΕΙΞΕΣ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΠΟΣΤΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ.. ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΤΟΥΣ ΤΟΥΜΠΕΣ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ

Submitted by Αλ. Υψηλάντης on Thu, 23/05/2019 - 14:18 Permalink

Να πούμε συγχαρητήρια στο site και την δημοσιογράφο για τις ποιοτικές συνεντεύξεις και την συνολικά αξιοπρεπή κάλυψη της προεκλογικής περιόδου. Ειδικά σε περιπτώσεις που υπάρχουν 2 ανταγωνιστικές υποψηφιότητες και πόλωση δεν είναι ούτε εύκολο ούτε αυτονόητο ότι τα μμε θα επιτελέσουν τον ρόλο τους. Το συγκεκριμένο σαιτ επιβεβαίωσε την διαχρονική του αξιοπιστία και επαγγελματισμό.
Γνώμη μου είναι πως η συντριπτική πλειοψηφία του εκλογικού σώματος έχει κάνει ήδη τις επιλογές του και μένει να εκφραστούν αυτές στην κάλπη.
Κι επειδή από Δευτέρα (αυτήν ή την επόμενη) όλοι μαζί θα είμαστε πάλι δημότες του ίδιου δήμου, γείτονες, συγγενείς, συνάδελφοι κλπ καλό θα είναι να επικρατήσει σιγά σιγά ηρεμία και νηφαλιότητα, ο προεκλογικός αγώνας σε λίγες ώρες λαμβάνει τέλος και ό,τι κι αν δείξει η κάλπη, η ζωή θα συνεχιστεί κανονικά ως τις επόμενες εκλογές και πάει λέγοντας...
Καλή ψήφο και καλή συνέχεια από Δευτέρα σε όλους!

Submitted by Ακ on Thu, 23/05/2019 - 15:56 Permalink

Το να διαβάζεις διθυραμβικα σχόλια κάτω από άρθρα για τις εκλογές είναι τουλάχιστον διασκεδαστικό..λες και δεν ξέρεις ότι είναι γραμμένα από τους ίδιους τους υποψηφίους 🤣

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 16:55 Permalink

Παναγιώτη Μαντα συγχαρητήρια για το μεγαλείο της ψυχής σου για το ήθος σου για την υπομονή σου μπράβο μπράβο πρώτος με διαφορά

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 18:45 Permalink

Ο ίδιος άνθρωπος με τις ώρες κάθεται και γράφει μπράβο - μπράβο - μπράβο ...........αυτή η προπαγάνδα είναι τόσο ηλίθια που καταντά αηδιαστική. Χρειάζεται πιο τικ για προπαγάνδα!

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 18:47 Permalink

Ο Μαντάς έχει την εξυπνάδα να μη μπλέκει με τα σκα.... Εχουν κάνει τα πάντα για να τον προκαλέσουν, αλλά δείχνει ανωτερότητα.. Καλός...

Submitted by Παντογνωστης on Fri, 24/05/2019 - 01:04 Permalink

Υπήρξε σοβαρό πρόβλημα το βράδυ στο Άστρος. Πνίγηκε η πλατεία στον κόσμο και δεν υπήρχαν ναυαγοσωστες να σας σώσουν σκαντζομαντικαιοι

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
katafigio