Ήττα από τον Ατρέα Μυκηνών για τον Πήγασο

Sun, 12/01/2020 - 19:26

Εκτός έδρας ήττα για την ομάδα μας με σκορ 76-72.

Σε ένα σκληρό παιχνίδι με αρκετά αντιαθλητικά χτυπήματα, οι 'βυσσινί' δεν κατάφεραν να φύγουν με τη νίκη κόντρα σε μία κάκιστη διαιτησία. Επόμενος αγώνας κρίσιμος εντός έδρας το Σάββατο 18/1 απέναντι στο Κιάτο.

Ατρέας (Βούρδουλας) : Παναγούλιας , Βούρδουλας , Στατεράς 12(1) , Μάκης , Χατζίκος 16(1) , Κολιατσόπουλος 16(1) , Φλεβάρης 19(2) , Σαρανταυγάς , Ρούσος 9 , Σκορδάς , Καρδαράς 4

Πήγασος (Κοψαύρης) : Φάκλαρης, Ταβάνι 2, Μαντίκος , Μάνος 3(1) , Κοψαύτης 22(3) , Διαμαντόγιαννης 14(2) , Μαυριάς 8, Μπουτσικάκης 13(2) , Μπούκουρας 7(1) , Μεσίνης 3 , Νόγκου

Τα δεκάλεπτα: 18-16,23-25,16-11,19-20.

Comments

Submitted by Anonymous on Sun, 12/01/2020 - 20:22 Permalink

Συγχαρητηρια στον παλιο ποδοσφαιριστη του Πανθυρεατικου για την συμπεριφορα του στην κερκιδα.Προφανως δεν ξεχασε το ψωμι που εφαγε στο Αστρος

Submitted by Γορτυνιος on Sun, 12/01/2020 - 21:35 Permalink

Τα καθίσματα σας μαραναν για επίσημους .βάλτε πλάτη εκεί, που παλεύουν μια δεκαετία 3 άτομα να τα βγάλουν πέρα με όλα .Μια ομάδα ενώνει τον Δήμο σας βοηθήστε τη ουσιαστικά και όχι με φαν φαρες και με κινήσεις καθαρά εντυπωσιασμού

Submitted by dimoti on Mon, 13/01/2020 - 10:18 Permalink

ΑΣΤΟΝ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΜΕΝΟ ΤΟΥΣ ΦΟΥΚΑΡΑΔΕΣ ΤΟΥ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΝΑ ΕΒΛΕΠΕΣ .
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΓΙΝΑΝ ΝΤΙΡΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΡΑΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΝΙΚΗΤΩΝ

Submitted by Anonymous on Mon, 13/01/2020 - 13:27 Permalink

Αυτά να τα βλέπει ο ***ς κύριε γορτυνιε ο οποίος απλά έφτιαξε τα φώτα(τα οποία τα είχε φτιαξει πολλές φορές η προηγούμενη δημοτική αρχή και δε το έκανε θεμα) και το διαφήμιζε λες και έκανε το σπουδαίο έργο όπως και πολλα αλλά..**σοβαρεψου σε παίρνουν όλοι χαμπάρι σιγά σιγά.. άλλαξε τροπάριο αλλιώς δε σε βλέπω καλά

Submitted by Anonymous on Mon, 13/01/2020 - 17:46 Permalink

Εσείς δεν κόβετε με τίποτα!!!Μόνο από τα αποτελέσματα ξέρετε να κρίνετε μια ομάδα που είναι παράδειγμα προς μίμηση για τις τοπικές κατηγορίες!!!Είναι η μόνη ομάδα που απαρτίζεται με ντόπια παιδιά και χωρίς μισθοφόρους που κάποιοι θα ήθελαν να φέρουν και αντί να υπάρχει στήριξη στα δύσκολα γίνεται ακριβώς το αντίθετο!!!Μπράβο σας!!!
Υ.Γ Το Σάββατο μπορείτε να έρθετε στο κλειστό να χειροκροτήσετε τις προσπάθειες των παιδιών και να αφήσετε τους σχολιασμούς και τις αναλύσεις για αυτούς που κάθονται στην πλατεία!!!

Submitted by ANONYMOUS on Mon, 13/01/2020 - 18:11 Permalink

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΗ ΧΟΛΗ ΤΟΥΣ ΟΤΙ Η ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ ΑΡΦΑΝΗ ΤΟΥ ΚΟΥΡΟΓΙΩΡΓΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΞΑΝΑΡΘΕΙ ΓΙΑΤΙ Η ΠΕΡΙΟΧΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΑΛΕΝΤΑ ΝΑ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΦΑΝΕΛΑΣ. ΑΝ ΔΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ,ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΥΠΑΡΧΟΝΤΕΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ,ΤΟΤΕ ΑΣ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΘΑΥΜΑΤΑ

Submitted by Γ'Εθνικη on Mon, 13/01/2020 - 22:38 Permalink

Αν για την κακη πορεια της ομαδος φταινε οι μπασκετες, τα φωτα, τα καθισματα ,ο Α ο Β κ.ο.κ τοτε δειτε καταματα τα χαλια σας.Ο Πηγασος εγραψε ιστορια.Μονο για σχολια και κουτσομπολιο.Το Σαββατο ολοι στο γηπεδο.Μονο Πηγαδος.

Submitted by Jimis on Tue, 14/01/2020 - 07:08 Permalink

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΔΥΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΣΧΟΛΙΑ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΜΕ ΔΟΣΗ ΚΑΚΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΖΕΡΙΑΣ.ΞΕΒΡΩΜΙΣΑΝ ΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟΥ,ΟΙ ΘΕΡΜΟΣΙΦΩΝΕΣ ΦΤΙΑΧΤΗΚΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΣΠΑΜΕΝΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΣΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΦΤΙΑΧΤΗΚΑΝ,ΤΑ ΑΠΟΧΩΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΙΝΟΥ ΑΠΟΛΥΜΑΝΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΑΣΠΡΙΣΑΝ ΟΙ ΛΑΜΠΕΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΑΝ ΟΛΕΣ.ΚΟΠΗΚΑΝ ΤΑ ΧΟΡΤΑΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΕ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΤΕΙ Ο ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ.ΚΑΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΣΤΡΟΥΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΝ.ΡΩΤΗΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΦΕΥΓΑΜΕ ΧΩΡΙΣ ΝΤΟΥΖ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ.ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑΝ ΚΟΡΙΝΘΟ,ΝΑΥΠΛΙΟ,ΚΙΑΤΟ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΒΟΛΛΕΥ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ.ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ

Submitted by ΠΟΝΤΙΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ on Tue, 14/01/2020 - 10:15 Permalink

Πρεπει ολοι να καταλαβουμε την εννοια του ερασιτεχνικου αθλητισμου στον τοπο μας. Απο το ποδοσφαιρο και το μπασκετ, κυριως, ως και τα αλλα αθληματα-δραστηριοτητες που εκπροσωπουνται στην περιοχη μας με αλλους συλλογους. Ο Πηγασος δεν ειναι μονο το ανδρικο τμημα. Πηγασος ειναι και οι ακαδημιες και η δουλεια που γινεται εκει. Αν δεν κανω λαθος πριν απο λιγο καιρο, μετεγγραφηκε αθλητης στον Προμηθεα Πατρων(Α1). Πιστευω πως το συνολο των πολιτων, ασπαζονται την φιλοσοφια αυτη. Οι τμηματα των ενηλικων καθε αθληματος πρεπει να δινουν τη δυνατοτητα στους μικρους να μπορουν να αναπτυξουν τις ικανοτητες τους(αν υπαρχουν). Οι παραγοντες ειναι αμισθοι και πρεπει να μην ειμαστε απαιτητικοι. Οι προπονητες διδασκουν εκτος απο τα μυστικα τους αθληματος και παιδεια, ετσι ωστε οσοι δεν προχωρησουν αθλητικα να γινουν υγιεις φιλαθλοι. Καποιοι σχολιαστες επικεντρωνονται λοιπον σε λαθος σχολια. Οι ομαδες εχουν τα πανω και τα κατω τους. Εχουμε βιωσει στο παρελθον ακομα και διαλυσεις! Ασ ειμαστε κοντα στις ομαδες με οποιο τροπο μπορει ο καθενας, στηριζοντας τον ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ.

Submitted by Anonymous on Tue, 14/01/2020 - 23:00 Permalink

Ειδα όνειρο: ο εντεταλμένος δημοτικός σύμβουλος αθλητισμού, με κεφάλαια ισχυρών φίλων του από την Αθήνα, σκοπεύει είδα, να μπει δυναμικά στη διοίκηση του Πηγάσου. Στόχος η άνοδος στην Α1. Μπροστινός είδα ότι θα είναι ο πρόεδρος του Άστρους. Τη βρόμικη δουλειά θα την κάνει αυτός. Ο πρόεδρος θα ασχολείται μόνο με φωτό ....

Submitted by Anonymous on Wed, 15/01/2020 - 14:21 Permalink

Έμπαινε εντεταλμένε... ετσι θα γινεις ακόμα και Δημαρχος.... τί καλύτερο εχουν οι άλλοι; δωστα ολα και θα ειμαστε μαζι σου....

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
katafigio