Κύπελλο Αρκαδίας: Ερμής Μελιγούς - Λεωνίδιο 0-1 (vid)

Κυρ, 30/09/2018 - 21:39
Image

Σε ένα παιχνίδι με την μορφή και τον χαρακτήρα του ντέρμπι το Λεωνίδιο έφυγε με την νίκη πρόκριση από την Μελιγού επικρατώντας 0-1 του Ερμή παίρνοντας το εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Αρκαδίας.

Μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης ο Γιώργος Μπίσσιας στο 28ο λεπτό με το τέρμα το οποίο σημείωσε να είναι αυτό που τελικά έκρινε την έκβαση του αγώνα και έδωσε την πρόκριση στην ομάδα της Νότιας Κυνουρίας.

Το Λεωνίδιο δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες έχοντας πολύ καλές στιγμές τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ερμή Μελιγούς από την άλλη να έχει πολλές ημιτελείς επιθετικές προσπάθειες.

Δείτε στο βίντεο το γκολ και τις καλύτερες φάσεις από τον αγώνα για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Αρκαδίας ανάμεσα στον Ερμή Μελιγούς και το Λεωνίδιο.