Θερμή υποδοχή των κατοίκων του Κορακοβουνίου στον Μαντά (pics)

Wed, 22/05/2019 - 23:45

Στο Κορακοβούνι βρέθηκε το βράδυ της Τετάρτης 22 Μαϊου ο Παναγιώτης Μαντάς πραγματοποιώντας άλλη μία προεκλογική ομιλία στην γεμάτη από κόσμο πλατεία του χωριού.

Ο Μαντάς έτυχε θερμής υποδοχή από τους κατοίκους που τους ευχαρίστησε για την διαχρονική προσωπική στήριξη που έχουν απέναντί του,αναφέροντάς τους πως όλα ξεκίνησαν από αυτή την πλατεία το 2010

Την ομιλία του την προλόγισαν ο Πρόεδρος της Τοπικής Κοινότητας Αθανάσιος Λυτρίβης ,ο υποψήφιος Περιφερειακός Σύμβουλός Μανώλης Σκαντζός και  ιατρός Ευάγγελος Πετρόπουλος.

Comments

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 00:14 Permalink

Καλά δεν το βλέπετε ότι αυτός ο τρόπος προεκλογικής εκστρατείας ξεπεραστηκε πλέον; όχι μόνο στον δήμο μας αλλά και γενικότερα. Ακόμα και τα μεγάλα κόμματα τρομάζουν με την ψυχή στο στόμα να κάνουν μεγάλες ανοιχτές εκδηλώσεις. Το μοντέλο αυτό πέθανε η πολιτική άλλαξε, οι πολίτες άλλαξαν. Χρειάζεται αμεσότερη επαφή και διαδραση. Σε αυτόν τον τομέα ο Καμπύλης το έπιασε πιο έξυπνα το νόημα. Το είχε κάνει κι ο Τάκης την περασμένη φορά (2014) αλλά τώρα μέσα στο άγχος του που δεν πάνε καλά τα πράγματα ξανά ρίχτηκε στις υποτιθέμενες ανοιχτές ομιλίες. Μια τρύπα στο νερό. Η ίδια ομάδα υποψηφίων με τις οικογένειες τους και ορισμένοι δεδομένοι υποστηρικτές. Με άγχος και πολύ κόπο με το ζόρι να ψευτογεμισουν κάποιες καρέκλες. Δεν σημαίνουν τίποτα πια όλα αυτά... Μάταια και γραφικά μην κουράζεστε άσκοπα...

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 00:28 Permalink

Έπεσαν τα κάστρα του Μαντά στο κορακοβουνι... εξακριβωμενες πλέον οι πληροφορίες ότι οι δύο γριές που ήταν οι μόνες κάτοικοι του χωριού που έμειναν στο σπίτι τους.... ψηφίζουν καμπύλη.... Αλλά μπορεί να ψηφίσει και βεκιαρη η μια... πάει το 100%.... μεγάλη ήττα Μαντά..***.

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 01:25 Permalink

Φιλε Καληνυχτα..! Θα δεις την Κυριακη τι ξεπεραστηκε και τι οχι!! Δεν εχεις βαλει με το μυαλουδακι σου τετοια ποσοστα!!!

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 06:52 Permalink

Ακριβώς όπως τα είπες!!!!κάποιοι πολιτικοί ΤΡΟΜΆΖΟΥΝ να κάνουν ανοιχτές ομιλίες!!!!Ο λόγος ολοφάνερος!!!!

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 07:34 Permalink

Αυτό που έχει ξεπεραστεί στον δήμο μας είναι οι δαλιανεοι, τα ψέματα, τα ταξιματα και τα χτυπήματα στην πλάτη!όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια!!!

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 08:01 Permalink

Εννιά χρόνια εξουσίας δεν τους έφερε αντίρρηση ποτέ η αντιπολίτευση. Είχαν όλο το χρόνο να δουλέψουν και να παράγουν ουσιαστικό έργο. Τα υπόλοιπα είναι έκθεση ιδεών και λόγια εκ του περισσού. Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία , τα όποια προβλήματα και τα όποια θέματα προέκυψαν είναι εσωτερικής φύσεως ,της αλαζονείας της εξουσίας. Βλέπετε τελευταία στο θέμα ναυαγοσωστών τι έγινε, απαράδεκτες και ανεπίτρεπτες ενέργειες. Δεν υπάρχει πουθενά ευαισθησία και ευθιξία λέξεις ανύπαρκτες , που έπρεπε κάποιες παραιτήσεις να γίνουν αυτόματα. Οι Καμπυλοδαλιαναίοι τους έφταιγαν όπως τα έκαναν ή τα εσωτερικά της εξουσίας ; H εξουσία χρειάζεται πολύ έλεγχο και κοσκίνισμα , να μην μένει περιθώριο στον οποιοδήποτε να κάνει παιχνίδια.

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 09:01 Permalink

Ουτε τα επόμενα τεσσερα χρόνια θα τους ξαναφέρει αντίρηση η αντιπολίτευση. Γιατι ο Καμπύλης θα ακολουθήσει μετα την ήττα του το δρόμο του Δαλιάνη. Κατση, ιδού πεδίο δόξης λαμπρόν......

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 10:08 Permalink

ΟΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΒΡΙΣΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΟΥ ΟΜΙΛΙΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ. ΟΤΑΝ ΒΑΖΕΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΛΟΓΙΣΕΙ Ο ΚΑΤΑ ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Ο ΤΟΠΟΣ ΜΑΣ , ΤΟΤΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΞΕΦΥΓΑΝ . ΜΑΝΤΑ ΚΑΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΑΝ ΠΟΛΙΤΗΣ

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 10:14 Permalink

Κάνανε γκάλλοπ οι καμπυλικοί την προηγούμενη εβδομάδα αλλά δεν τους βγήκε.
Ξανακάνανε αυτή τη βδομάδα με άλλη εταιρεία,πιο "ευέλικτη" στα ποσοστά.Θα την δημοσιεύσουν άραγε ή είναι τέτοια η διαφορά που και να μικρύνουν την ψαλίδα 5-6 % δεν αλλάζει κάτι?

Submitted by ανωνημος on Thu, 23/05/2019 - 13:09 Permalink

ποιοι 300 ρε βλαξ ηταν χθες?300 δεν ειναι ουτε οι μονμοι....αν ενοεις την συνοδια και 10 κορακοβουνιτες τοτε τι να πω.....εχεις θεμα.και γενικα εχετε θεμα ολοι εσεις του μαντα....

Submitted by Anonymous on Thu, 23/05/2019 - 15:41 Permalink

Δεν θα υπάρχει Καμπύλης την επόμενη μέρα... γιατί πολύ απλά ο Δημητράκης τον περιμένει ανυπόμονα στη γωνία.....!!!Για χαζό τον έχετε;Χάνει τις εκλογές ο ένας (γιατί πήγε και μαζί του)τσουπ αρπάζει την ευκαιρία ο άλλος.... χαχαχα

Submitted by Anonymos on Thu, 23/05/2019 - 15:55 Permalink

Όταν χάνετε η ψυχραιμία οι κινήσεις είναι μόνο απελπισίας. Όσο μειώνεται γεγονότα και καταστάσεις τοσο στρέφεται ο κόσμος εναντίον σας. Καλή συνέχεια στο συνδυασμό του κυρίου Καμπυλη ως πολίτες μετά τις 26..
Και να ήθελε ο Μαντας να σας χαρίσει τη νίκη εσείς πάλι θα τις χάνετε από μόνοι σας.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
katafigio