Το ποτάμι «έσκασε» μέσα στο λιμάνι του Αγ. Ανδρέα - Βυθίστηκε βάρκα (pics)

Wed, 06/02/2019 - 13:37

Κατά τη διάρκεια της νύχτας της Τρίτης 5 Φεβρουαρίου η σφοδρή καταιγίδα που έπληξε τη Βόρεια Κυνουρία είχε ως αποτέλεσμα μεγάλοι όγκοι νερού να κατακλύσουν τα ποτάμια.

andreaslim

Το ποτάμι στον Άγιο Ανδρέα «έσκασε» μέσα στο λιμάνι, με αποτέλεσμα τα νερά της θάλασσας να βαφτούν καφέ από τα χώματα, ενώ μια βάρκα που ήταν δεμένη στο λιμάνι βυθίστηκε.

Καθώς περνάει η μέρα, όλο και περισσότερα προβλήματα διαπιστώνεται ότι άφησε πίσω της η νέα κακοκαιρία.

Comments

Submitted by Anonymous on Wed, 06/02/2019 - 18:38 Permalink

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.....σε λιγο καιρό θα φτιαχτούν καινούργιες μαρίνες κτλ όπως έχουν εξαγγείλει άλλωστε εδώ και καιρό η δημοτική αρχή μαζί με κάποιον γενικό γραμματέα..... δεν θυμάμαι καλά το όνομα του.... προσπαθώ **ίες να μην τις απομνημόνευση.....

Submitted by Anonymous on Thu, 07/02/2019 - 12:38 Permalink

Για να βοηθησω Δεδες. Μαντας .Σκαντζος ειναι οι εμπλεκομενοι επαγγελματιες του ειδους . Αλλα ειχαν πει πως θα γινει μετα τον Αναβαλο γιατι ως γνωστο παλι οι ιδιοι το ειχαν ανακοινωσει αφου βεβαιως εχει ολοκληρωθει ο κομβος της Ραχουλας . Ψεεεεεεμα
Σανοοοοοο
Φατε ιθαγενεις

Submitted by Anonymous on Thu, 07/02/2019 - 19:01 Permalink

NAI σε λίγο καιρό θα φτιαχτεί το λιμάνι με πάνω από 2 εκατ. ευρώ που έβγαλε ο Μαντάς από το αρμόδιο υπουργείο.
Αν δε σας αρέσει μπορείτε να ψηφίσετε τους αντιπολιτευόμενους οι οποίοι δεν πιστεύουν ότι υπάρχουν τα χρήματα και ΠΡΟΦΑΝΩΣ θα το φτιάξουν το λιμάνι με λεφτά από την τσέπη τους.
Εκτός και αν σχεδιάζουν να μην το φτιάξουν,οπότε πρέπει να το πούνε ξεκάθαρα.

Submitted by Anonymous on Thu, 07/02/2019 - 19:16 Permalink

ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΙΔΗΣΗ

Η αντιπολίτευση καταγγέλλει ότι τα 2,5 εκ. ευρώ για το λιμάνι δεν υπάρχουν.
Τελικά το Κράτος ,η Ευρ.Ενωση,οι Περιφέρειες κτλ. μετά από μεγάλη έρευνα της Αντιπολίτευσης του Δήμου Β.Κυνουρίας αποκαλύφθηκε ότι δεν έχουν φράγκο.
Συνεπείς με τις θέσεις τους ότι το έργο πρέπει να γίνει και ελλείψει άλλων πόρων,πληροφορίες αναφέρουν ότι
Καμπύλης ,Κλεώπας και Πενέσης ετοιμάζονται να πουλήσουν όλα τα υπάρχοντά τους για να φτιάξουν το λιμάνι στον Αγ. Ανδρέα .
Οι δημότες συγκλονισμένοι παρακολουθούν την εξέλιξη της υπόθεσης.....

Submitted by μπαμ και κατω on Thu, 07/02/2019 - 20:13 Permalink

Το να εντοπίζει καποιος τα προβληματα σε εναν τοπο και μετα να τα ταζει πως θα τα φτιάξει ειναι το μονο ευκολο . Η πατριδα μας τα ψευτικα τα λογια τα μεγαλα τα πλήρωσε ακριβα .Σας θυμιζω τι ελεγε ο Τσιπρας προεκλογικα και τι τελικα εκανε οταν τον πιστεψαν οι Ελληνες και τον εφεραν στην εξουσια . Τι να το κανω εγω τωρα που θα πατωσει και θα επανελθει παλι στο 3%??? η ζημια εγινε για τι χωρα μας. Ετσι και στο δημο μας . Το λιμανι του Αγιου Ανδρεα ειναι γεγονος πως πρεπει να φτιαχτει , ομως η παρουσα δημοτικη αρχη ειναι στο τιμονι του Δημου σχεδον 9 χρονια γιατι δεν το εφτιαχνε ???? 'η εν πασει περιπτωσει ας μας πει τι αλλο εφτιαξε στο δημο μας εκτος απο το να αναθετει μελετες ???στο λιμανι του Παραλιου Αστρους τι εγινε ??γιατι πληρωσαμε προστιμο 300.000 ευρω και αναμενετε να μας καταλογίσουν αλλα 3,5 εκατομμύρια προστιμο ??ποιος έφταιγε ? μηπως η αντιπολιτευση?? με το δίκτυο του νερου στο Παραλιο και στο Κορακοβουνι γιατι ακυρωθηκε η δημοπρασια και αν δεν ηταν ο Τατουλης να το φτιαξει (θα το δουμε αν το καταφερει) θα το χαναμε και αυτο ??? φταιει η αντιπολιτευση 'η η ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ των διοικούντων??? ΚΥΡΙΟΙ ΤΟ ΣΑΝΟ ΤΕΛΟΣ .
9 ολοκληρα χρονια γιατι δεν φέρατε τον ΑΝΑΒΑΛΟ που εσεις τον ταξατε???

Submitted by Κωτσος on Thu, 07/02/2019 - 20:22 Permalink

Ο Τατουλης περασε απο Περιφερεια 90.000 ευρω για φωτισμο και εξεδρες στο γηπεδο του ΑγιουΑνδρεα. Αραγε θα το δεχθουν το εργο εκει στο δημοτικο συμβουλιο ή θα κανουν τις μαγκιες τους παλι
;;;;; Παντως ειναι αποριας αξιο πως και δεν το εταξε ο δημαρχος με το φιλοδημος παλι . Βεβαιως αν και εφοσον βγει ο ΣΥΡΙΖΑ παλι . κυβερνηση . Αν παλι δεν προχωρησει το νεο εργο απο φιλοδημος ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΣΤΗ ΣΙΤΑΙΝΑ που εξαγγειλανε ισως εχουμε ελπιδες να γινει ο κομβος της Ραχουλας

Βρε κακομοίρη κωτσο, Δημήτρη,Γιώργο, όπως σε λένε τέλος πάντων. Τι σχέση έχει το λιμάνι με ...το φωτισμό του γηπέδου? Επειδή εσύ είσαι εντεταλμένος να γράφεις τη λέξη τατουλης σε δέκα σχόλια για να πάρεις το μεροκάματο, εμείς οι αγιαντριτες σου απαντάμε για να τελειώνεις.... ψηφίζουμε Σκαντζο και Μαντά. Εντάξει? Παίξε αλλού με εξαγγελίες γηπέδων...ξηροπηγαδο, Παράλιο Άστρος και μελιγου .Εκεί θέλουν τα γήπεδα που τους ταξατε... τα περιμένουν να ξέρεις φίλε....

Submitted by Κωτσος on Fri, 08/02/2019 - 09:07 Permalink

Αραγε εχουν την ιδια αποψη με εσενα οι συγχωριανοι σου ; Δεν νομιζω. Σκαντζο και Μαντα ;; εχει να πεσει πολυ γελιο

Submitted by Anonymous on Fri, 08/02/2019 - 13:24 Permalink

Aπό ότι ακούω ειδικά στο Ξηροπήγαδο επειδή δεν έκανε τίποτα για το γήπεδο ο Τατούλης πάει για φουλ μαύρο.Από 90% οι Ξηροπηγαδιώτες τον πάνε για 10% καθως νιώθουν πλήρως εξαπατημένοι.
Στη Μελιγου είναι πιο ήπια τα πράγματα.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
katafigio