Παναρκαδικός - ΠΑΟ Βάρδας 1-1 (vid)

Κυρ, 25/02/2018 - 18:57
Image

Σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο με την λάσπη να μην επιτρέπει στις δύο ομάδες να παίξουν όπως θα ήθελαν Παναρκαδικός και ΠΑΟ Βάρδας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα της Τρίπολης πήρε το προβάδισμα στο 27ο λεπτό όταν μετά το φάουλ που εκτέλεσε ο Στρέμπας η μπάλα βρήκε στον Δημητρίου άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 54’ η ομάδα της Βάρδας σε μια στιγμιαία αμυντική αδράνεια του τριφυλλιού έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Νικολόπουλο που είχε περάσει ως αλλαγή στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Από κει πέρα ο Παναρκαδικός προσπάθησε να μεταφέρει το σκηνικό πίεσης μπροστά από τα καρέ του ΠΑΟ Βάρδας με την ομάδα της Ηλείας να κρατάει αμυντικά και το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με το τελικό 1-1.