Οι πρώτοι πέντε σε σταυρούς στη Βόρεια Κυνουρία

Thu, 30/05/2019 - 13:26

Ο χρόνος μετρά αντίστροφα για τον δεύτερο και τελευταίο γύρο των δημοτικών εκλογών, με τους «μονομάχους» να είναι έτοιμοι για να μάθουν τις τελικές προτιμήσεις των πολιτών οι οποίοι θα κληθούν να προσέλθουν στις κάλπες.

Το Astrosnews.gr  λίγο πριν από την Κυριακή 2 Ιουνίου, συγκέντρωσε αυτούς τους δημοτικούς συμβούλους που έχουν τους περισσότερους σταυρούς στις δύο επικρατέστερες παρατάξεις στη Βόρεια Κυνουρία  που ήταν υποψήφιες στις εκλογές 2019.

Από την παράταξη «Πρωτοβουλία Αλλαγής»  του υποψήφιου δήμαρχου Βόρειας Κυνουρίας Γιώργου Καμπύλη  είναι οι εξής:

Όνομα

Ψήφοι

Κατσής Δημήτρης

510

Πλακοκέφαλης Θεμιστοκλής

490

Δαλιάνης Ιωάννης

468

Καμπύλης Ιωάννης

426

Καμπύλης Κωνσταντίνος

422

 

Από την παράταξη του νυν δήμαρχου κ. Μαντά και υποψήφιου δήμαρχου με την παράταξη «Ανεξάρτητη Δημοτική Κίνηση Πολιτών»  είναι οι εξής:

Όνομα

Ψήφοι

Γκαύρος Δημήτρης

942

Λυτρίβης Γιώργος

502

Βλάχος Χρήστος

406

Παπαγιαννόπουλος Αλέξανδρος

403

Σαβούρδος Πέτρος

377

Ο αγώνας που έγινε από όλους τους υποψήφιους και από τις δύο παρατάξεις ήταν μεγάλος και οι δύο παρατάξεις  «κονταροχτυπήθηκαν»  για την επικράτησή τους στον Δήμο Βόρειας Κυνουρίας.

h

Comments

Submitted by Αντικειμενικος on Thu, 30/05/2019 - 14:19 Permalink

Εμεις θα συνεχισουμε να εκτιμαμε και να αγαπαμε οσους πηραν τιυς λιγοτερους σταυρους γθατι διδαξαν ηθος.

Submitted by Anonymous on Thu, 30/05/2019 - 15:24 Permalink

πφ ....βαρεθήκαμε να βλέπουμε τους ιδιους και τους ίδιους , ίδια πρόσωπα, ίδια ονόματα ,ακόμα και αυτούς που ήταν στο χρονοντουλαπο , παλι στο προσκήνιο γερασμένο τον βγάλτε και μύρισε ναφθαλίνη ... αφού έχετε σκοπό να βαλσαμωθείτε στο δημαρχείο καντε και κανα μποτοξ να αλλάξετε πρόσωπα ....αλήθεια τι επάγγελμα δηλώνετε ?? επάγγελμα : αντιδήμαρχος ... εχουμε ξεχάσει και πιο ήταν το παλιο σας επάγγελμα ... κύριοι ,έχετε κουράσει και έχετε κουραστεί .....

Submitted by Anonymous on Thu, 30/05/2019 - 15:39 Permalink

Αυτα μονο στην πρωτοβουλια αλλαγης τα βλεπεις..Να ειναι το αγκαλια οι ακλεγμενοι με τους αλλους που δεν εκλεχθηκαν..Στην αλλη παραταξη πουλησανε κοσμο και τωρα τους περιμενει πανωλεθρια..

Submitted by Anonymos on Thu, 30/05/2019 - 19:28 Permalink

Μαντα τζάμπα τρεχεισ Για έργα και δημαρχεία. ένα παχνί έπρεπε να παρεις, να έχεις σωστές υποδομες για το καλωσόρισμα των απέναντι στο δήμο. μη τρέχουν τελευταία στιγμή

Submitted by ΠΟΝΤΙΚΙ on Thu, 30/05/2019 - 20:08 Permalink

ΤΟ ΚΙΝΗΜΑΤΑ ΑΣΤΡΙΝΩΝ -ΑΓΙΟΠΕΤΡΙΤΩΝ-ΚΑΣΤΡΙΤΩΝ-ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ-ΠΡΑΣΤΟΥ ΑΠΕΦΑΣΗΣΑΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ΜΕ ΔΗΜΑΡΧΟ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΜΠΥΛΗ.
ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΔΟΛΙΑΝΙΤΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΜΠΥΛΗ.
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΦΘΑΡΤΟ ΝΕΟ ΔΗΜΑΡΧΟ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΜΠΥΛΗ.
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΕΛΟΣ ΣΤΟΥΣ ΜΙΣΘΟΦΟΡΟΥΣ ΤΟΥ ΑΠΕΡΧΟΜΕΝΟΥ ΜΑΝΤΑ
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΕΛΟΣ ***
ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ -ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΟΝΤΗ ΓΙΟΡΤΗ.
ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΑΜΠΥΛΗΣ ΜΕ ΚΑΘΑΡΗ ΝΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Submitted by Anonimous on Fri, 31/05/2019 - 04:11 Permalink

15'39 για ρωτα και τον Περικλή τι λέει για το πόσο είναι σφιχταγκαλιασμενος με αυτούς του καμπύλη που έχουν εκλεγεί μαύρο φίδι που σας εφαγε

Submitted by ASTRINOS on Fri, 31/05/2019 - 07:09 Permalink

ΒΛΑΣΗΣ+ΣΚΑΝΤΖΟΣ+ΜΑΝΤΑΣ+ΛΥΤΡΙΒΗΣ=ΤΕΛΟΣ-ΤΕΛΟΣ-ΤΕΛΟΣ
ΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΤΩΝ ΑΣΤΡΙΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΟΥΣ
ΟΙ ΝΕΟΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΙΣΧΥΡΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟΝ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ
ΟΙ ΔΗΜΟΤΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΑΣ ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΘΑΡΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΚΑΜΠΥΛΗ.

Submitted by Ηλιας on Fri, 31/05/2019 - 07:42 Permalink

Τά Δολιανά τά έθαψε ή τωρινή Δημοτική αρχή.Τό αμφισβητεί κάποιος αυτό.Και στά φ.μπ είναι ντροπή νά κάνουμε ήρωα τόν καφέ κύριοι τού χωριού.

Submitted by Anonymous on Fri, 31/05/2019 - 07:48 Permalink

Για τον κύριο ......πάμε να βγάλουμε αγιαννήτη..........Πάλι ο κύριος λασπολόγος .......Η μαύρη προπαγάνδα δεν πιάνει. Ότι και να κάνεις ότι και να πεις οι πολίτες έχουν επιλέξει δήμαρχο για την επόμενη τετραετία και είναι λογικό. Δε θέλουμε κατεστημένα , εννιά χρόνια αυτή η δημοτική αρχή ότι είχε να δώσει το έδωσε. Λυσσαλέα παλεύεις και παλεύετε να μείνετε στην εξουσία, αυτό είναι πολύ κακό. Δεν υπάρχουν άλλοι πολίτες στο δήμο για να προσφέρουν; Εσείς είστε αναντικαταστατοι; Κάντε και λίγο αυτοκριτική, αναλογιστείτε πως πολλά πράγματα δεν τα κάνατε καλά, αλλά ούτε και τα πήγατε καλά. Τι φοβάστε αν αλλάξει η δημοτική αρχή;

Submitted by sam on Fri, 31/05/2019 - 08:18 Permalink

Θέλουμε Δαλιανη ρε παιδιά, τον ξέρουμε χρόνια, αυτή είναι αλλαγή.Μια αλλαγή να πάμε πάλι στα παλιά, να τα θυμηθούμε πάλι.Δαλιανεοι , η βιτρίνα που βάλατε το Γιωργάκη για να ξαναβγείτε στο προσκήνιο, δεν θα πιάσει!Γυρίστε σπίτι σας , πολύ στο βούρκο μας είχατε ρίξει.Γιωργάκη, θα σε φάνε οι κηφήνες...

Submitted by Anonymous on Fri, 31/05/2019 - 09:46 Permalink

Οι τρεις ή πέντε του ΒΕΚΙΑΡΗ είναι λεπροί? Δεν του αναφέρετε καθόλου. Οι Δολιανίτες θα χτυπάνε τα νταούλια και άλλοι θα χορεύουν το χορό της κοιλιάς.
Αφιερωμένο για τους παραπάνω 5+5 πρώτους, στο χωριό τους , στα Δολιανά έλεγαν το παροιμιώδες: ....................τώρα που θα πας στο άλλο κόσμο πες στους συγχωριανούς μας ότι έχουμε τον Π.......... τον Π............ πρόεδρο και θα καταλάβουν σε ποια κατάσταση είμαστε. Αυτά για τους ΣΩΤΗΡΕΣ μας.

Submitted by Ανωνυμη on Fri, 31/05/2019 - 12:30 Permalink

Παντως σε μια χωρα δημοκρατικη που υποτιθεται υπαρχει ελευθερια λογου εσεις επιλεγετε να ανεβαζετε μονο τα σχολια που κατηγορουν τον κο Μαντα.. Μπραβο σας!! Αν ειναι να βγει ο Καμπυλης επειδη σκαβετε τον λακκο του αντιπαλου του και αποθεωνετε αυτον, ειμαστε για κλαματα..Για να δουμε.. αυτο το σχολιο θα το ανεβασετε ή μεινει κι αυτο αδημοσιευτο?? Γιατι αυτη η σελιδα ειναι για ολους και οχι για να υποστηριζει πολικτικα καποιον..ετσι πιστευα τουλαχιστον μεχρι χθες..

Submitted by Δημοτης on Fri, 31/05/2019 - 12:36 Permalink

ΜΑΝΤΑ ΘΑ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΚΛΑΙΤΕ σε κανά εξάμηνο όσοι παραπονιόσαστε ότι δεν εβγαινε στις ταβέρνες και στα καφενεία να μπεκροπίνει αλλά καθόταν αθόρυβα στο γραφείο του να δουλεύει για το Δήμο.

Add new comment

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
katafigio